در حال بارگذاری ...
 • اعلام گزارش فعالیت‌ها و اقدامات راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی کشور

  در پی بارش‌های روز گذشته ۱۲۹ محور روستایی بازگشایی شد و ۳۹۱ محور روستایی کماکان مسدود است که تلاش برای بازگشایی آن ها ادامه دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در پی ورود سامانه بارشی به کشور و تحت تاثیر قرار دادن ۱۴ استان مختلف ، گزارش فعالیت‌ها و اقدامات راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی کشور اعلام شد .

  فرهاد مهریاری مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های این سازمان در این خصوص گفت : در پی ورود سامانه بارشی در روز گذشته (یکم بهمن ماه ۹۹) ۱۴ استان کشور شامل استان‌های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، ایلام ، گیلان ، البرز ، تهران ، مازندران ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه ، لرستان و گلستان شاهد بارش باران ، برف ، کولاک و تگرگ بودند که این بارش ها ۱۳۶ محور شریانی و ۵۲ محور غیر شریانی را تحت تاثیر قرار داد و منجر به انسداد دو محور سروآباد - اورامان و مهاباد - بوکان شد .

  وی افزود : در پی بارش‌های روز گذشته ۱۲۹ محور روستایی بازگشایی شد و ۳۹۱ محور روستایی کماکان مسدود است که تلاش برای بازگشایی آن ها ادامه دارد . مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به فعالیت ۱۷۴۱ نفر نیروی راهداری با بهره گیری از ۱۰۱۵ دستگاه ماشین آلات راهداری برای انجام عملیات راهداری زمستانی و بازگشایی محور ها خاطرنشان کرد : طی روز گذشته با استفاده از ۲۵۰۰ تن شن و نمک ، برف‌روبی ۳۳ هزار و ۵۹۸ کیلومتر باند و ریزش برداری هفت مقطع انجام شده است ، ۳۹ مسافر در راه مانده در راه راهدارخانه های سراسر کشور اسکان داده شده‌اند و به ۱۹۶۰ دستگاه خودرو در راه مانده کمک رسانی شده است .

  مهریاری در خاتمه از هموطنان درخواست در شرایط بارشی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در صورت ضرورت سفر ، قبل از مبادرت و برنامه‌ریزی سفر طی ارتباط با سامانه ۱۴۱ ، از وضعیت راه‌های کشور مطلع شوند و تجهیزات ایمنی و ملزومات مورد نیاز را به همراه داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  الزام مسافرین حمل و نقل عمومی جاده ای استان خوزستان به انجام تست PCR

  الزام مسافرین حمل و نقل عمومی جاده ای استان خوزستان به انجام تست PCR

  طبق ابلاغیه صادره از طریق سازمان مذکور به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت‌های حمل و نقل مسافری ، تمامی مسافرانی که قصد سفر از استان خوزستان به استان‌های دیگر کشور را دارند ، باید پاسخ منفی تست PCR را در هنگام عزیمت به همراه داشته باشند .

  |

  سالن مسافربری پایانه مرزی پیشین در آستانه بهره برداری

  سالن مسافربری پایانه مرزی پیشین در آستانه بهره برداری

  بزودی با افتتاح رسمی پایانه مرزی پیشین ضمن عمران و آبادی ، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی با توجه به قرابت‌های سببی و نسبی و اشتراکات فراوان فرهنگی و اجتماعی شاهد فصل جدیدی از ارتباطات مردمان دوسوی مرز خواهیم بود .

  |

  انتصاب رئیس هیأت عامل و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  انتصاب رئیس هیأت عامل و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  داریوش امانی پیش از این سوابق قائم مقامی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ، عضو هیئت‌عامل و معاون حمل‌ونقل این سازمان ، مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور ، مدیرکلی دفتر حمل‌ونقل کالا ، مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌های قم ، اصفهان و هرمزگان را در کارنامه خود دارد .

  |

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir انجام می شود . ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت راننده است .

  |

  نظرات کاربران