در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی ساختمان اصلی مسافری و تجاری پایانه مرزی رازی خوی

  متاسفانه با توجه به شرایط محدودیت‌های کرونایی در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۹۹۶۷ درصدی تردد مسافران ورودی و خروجی از این پایانه مرزی بودیم که امید است با بهبود شرایط و رفع محدودیت های کرونایی و اتمام پروژه های عمرانی شاهد رونق گذشته تردد مسافرین باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : احداث ساختمان اصلی مسافری و تجاری پایانه مرزی رازی خوی پیشرفت فیزیکی بالغ بر۴۳ درصدی داشته است .

  ارسلان شکری با اشاره به اجرای مرحله دوم از فاز دوم طرح جامع ساخت پایانه مرزی رازی خوی گفت : خوشبختانه اجرای این مرحله از پایانه مرزی رازی پیشرفت مناسبی دارد . بطوریکه هم اکنون شاهد پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۴۳ درصدی و نزدیک به ۴۱ درصدی پیشرفت ریالی با مبلغ قرارداد افزون بر ۶۵۰ میلیارد ریال هستیم .

  وی با شرح مختصری از مرحله دوم فاز دوم طرح جامع ساخت پایانه مرزی رازی افزود : این مرحله شامل احداث ساختمان اصلی مسافری و تجاری به مساحت تقریبی ۵۵۰۰ متر مربع در سه طبقه سازه فلزی شامل کل تاسیسات برقی و مکانیکی همراه با محوطه سازی قسمتی از آن شامل ریپ رپ ، عملیات خاکی ، بتنی و روسازی است .

  شکری با شرح مختصری از فاز اول و مرحله اول فاز دوم احداث پایانه مرزی رازی اظهار داشت : فاز اول که در آذرماه سال ۹۷ با مبلغ قرارداد ۸۱ میلیارد ریال به اتمام رسیده است شامل محوطه‌سازی ایست اختیاری و عملیات ساماندهی و بهسازی رودخانه قطور به طول ۶۰۰ متر ، احداث پل ارتباطی به طول ۳۵ متر ، آماده سازی محوطه سایت اجباری به مساحت ۳۰ هزار مترمربع ، اجرای دیوار محیطی و تثبیت ترانسه بود . 

  وی ادامه داد : مرحله اول فاز دوم با مبلغ قرارداد ۲۲۰ میلیارد ریال اجرای محوطه سازی و احداث ساختمان‌های جانبی پایانه مرزی ، اجرای کف‌سازی بتنی به مساحت ۱۸ هزار مترمربع ، احداث سر درب‌های ورودی و خروجی ، احداث سه دستگاه سرویس بهداشتی ، ساختمان‌های موتورخانه ، دیزل ژنراتور و ساختمان تاسیسات برقی جمعا به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع ، اجرای تاسیسات زیربنایی محوطه و تکمیل دیوار محوطه با پیشرفت فیزیکی نزدیک به ۲۴ درصد را شامل می‌شود .

  این مقام مسئول اذعان داشت : امید است با اتمام پروژه‌های عمرانی احداث و تکمیل پایانه مرزی رازی خوی شاهد امنیت و آسایش بیشتر و تردد روان‌تر مسافران از این پایانه مرزی باشیم . متاسفانه با توجه به شرایط محدودیت‌های کرونایی در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۹۹/۶۷ درصدی تردد مسافران ورودی و خروجی از این پایانه مرزی بودیم که امید است با بهبود شرایط و رفع محدودیت های کرونایی و اتمام پروژه های عمرانی شاهد رونق گذشته تردد مسافرین باشیم .
  مطالب مرتبط

  حذف موازی کاری در پایانه های مرزی با اجرای مدیریت یکپارچه مرزی

  حذف موازی کاری در پایانه های مرزی با اجرای مدیریت یکپارچه مرزی

  پایانه های مرزی به دو بخش ایست اجباری و اختیاری و پس کرانه های موجود تقسیم شده است بطوریکه مکان فیزیکی ادارات و ارگانها برحسب نیاز و اولویت مشخص شده همچنین در بحث طرح های توسعه ای و فیزیکی با حضور تمام نمایندگان ایست اجباری ادارات تصویب و به زودی جهت اجرا و پیمان سپاری انجام می ...

  |

  جابجایی ۴ میلیون و ۴۳۸ هزار تن کالا در سیستان و بلوچستان طی ۱۱ ماهه امسال

  جابجایی ۴ میلیون و ۴۳۸ هزار تن کالا در سیستان و بلوچستان طی ۱۱ ماهه امسال

  در حال حاضر ۹ هزار و ۵۶ نفر راننده ، ۶ هزار و ۵۳۹ دستگاه ناوگان باری ، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای حوزه تحت پوشش این اداره کل فعالیت می نمایند .

  |

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  در حال حاضر نظر به اهمیت حفظ سلامت مردم ، بیشتر تمرکز این اداره کل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن جهت حفظ کیفیت بهداشتی پایانه‌ها در بالاترین سطح جهت خدمت رسانی و سفری امن با آرامش است .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  نظرات کاربران