در حال بارگذاری ...
 • اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  از آنجایی که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی به پایتخت کشور متصل بوده ، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین ، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و پس از آن در اولویت‌های بعدی محورهای فرعی پر تردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است . 

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان کرد : اولویت کاری راهداران در شرایط بحرانی و عملیات راهداری زمستانی ، محورهای شریانی و اصلی است.

  عباسعلی نجفی با بیان این‌که اولویت کاری راهداران در شرایط بحرانی و عملیات راهداری زمستانی ، محورهای شریانی و اصلی است ، اظهار داشت : مازندران به دلیل دارا بودن ۳۷۰۰ کیلومتر راه برفگیر و کوهستانی و ۱۳ گردنه به طول ۷۰۰ کیلومتر از جمله استان‌هایی بوده که در فصل سرد زمستان ، اجرای عملیات راهداری زمستانی در آن حایز اهمیت است . از این رو این اداره کل با تمام توان و با به‌کارگیری نیروها و امکانات و تجهیزات راهداری خود تلاش می‌کند تا در این فصل ، تمامی راه‌های ارتباطی استان باز و تردد برای کاربران مهیا باشد .

  نجفی ادامه داد : از آنجایی که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی به پایتخت کشور متصل بوده ، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین ، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و پس از آن در اولویت‌های بعدی محورهای فرعی پر تردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است . 

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران به محورهای روستایی و ییلاقی این استان اشاره و خاطر نشان ساخت : ۱۴۱۱ روستا در مازندران در ارتفاع بالای ۵۰۰ متر قرار داشته که در فصل زمستان به دلیل شرایط جوی بسیار کم تردد و بدون تردد بوده که با توجه به محدودیت‌ها و امکانات موجود ، بازگشایی راه‌های آن‌ها در اولویت سوم این اداره کل قرار می‌گیرد . از این رو در زمان بحران و شرایط بد جوی از هموطنان عزیز خواهشمندیم با توجه به هشدارها و اطلاعیه‌های مکرر رسانه‌های حقیقی و مجازی از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز کنند .

  نجفی خاطر نشان ساخت : راهداری یک باور اعتقادی و یک تفکر مقدس است و راهدار انسانی صدیق و صمیمی و پرتلاش بوده که رضایت خداوند سبحان، خشنودی و آسایش خاطر هموطنانش که در گذر شریان حیاتی کشور یعنی راه در تردد هستند را همواره تجلی اندیشه پاک و بی آلایش خود کرده است . با تمام موارد فوق تلاش خستگی ناپذیر راهداران این استان در زمان بحران برای بازگشایی محورهای کوهستانی اعم از اصلی ، فرعی روستایی ستودنی بوده و در اکثر مواقع با برنامه ریزی انجام گرفته ، همزمان اکیپ های مختلف در سطح تمامی این محورها در حال اجرای عملیات راهداری زمستانی و برف روبی هستند .

  وی در خاتمه عنوان کرد : امید است با قدر شناسی از تلاش‌های ایثارگرانه آنان که در ایام سال و در شرایط مختلف آب و هوایی و بطور شبانه‌روزی با سختکوشی و خدمات خالصانه موجبات آسایش هموطنان را در حد امکانات فراهم کنند، همه ما بتوانیم ارج گذار تلاش این عزیزان تلاشگر بی ادعا باشیم.

  گفتنی است مسافرین و رانندگان محترم می‌توانند جهت کسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهای استان و کشور همچنین آگاهی از آخرین وضعیت راه‌ها و انسدادها یا محدودیت‌های احتمالی تردد و  شرایط جوی به سایت www.۱۴۱.ir مراجعه کرده و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس حاصل کنند.
  مطالب مرتبط

  حذف موازی کاری در پایانه های مرزی با اجرای مدیریت یکپارچه مرزی

  حذف موازی کاری در پایانه های مرزی با اجرای مدیریت یکپارچه مرزی

  پایانه های مرزی به دو بخش ایست اجباری و اختیاری و پس کرانه های موجود تقسیم شده است بطوریکه مکان فیزیکی ادارات و ارگانها برحسب نیاز و اولویت مشخص شده همچنین در بحث طرح های توسعه ای و فیزیکی با حضور تمام نمایندگان ایست اجباری ادارات تصویب و به زودی جهت اجرا و پیمان سپاری انجام می ...

  |

  جابجایی ۴ میلیون و ۴۳۸ هزار تن کالا در سیستان و بلوچستان طی ۱۱ ماهه امسال

  جابجایی ۴ میلیون و ۴۳۸ هزار تن کالا در سیستان و بلوچستان طی ۱۱ ماهه امسال

  در حال حاضر ۹ هزار و ۵۶ نفر راننده ، ۶ هزار و ۵۳۹ دستگاه ناوگان باری ، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای حوزه تحت پوشش این اداره کل فعالیت می نمایند .

  |

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  در حال حاضر نظر به اهمیت حفظ سلامت مردم ، بیشتر تمرکز این اداره کل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن جهت حفظ کیفیت بهداشتی پایانه‌ها در بالاترین سطح جهت خدمت رسانی و سفری امن با آرامش است .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  نظرات کاربران