در حال بارگذاری ...
 • آموزش کارکنان راه‌آهن افغانستان توسط راه آهن ایران

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل مرکز توسعه ، آموزش و فناوری راه آهن با اشاره به اینکه در کرج ظرفیت ۳ سیمیلاتور آلستوم ، GM و GE را داریم ، بیان کرد : سیمیلاتور راه آهن ما در کرج ، در منطقه خاورمیانه بی نظیر است ،

  زهرا قیومی در مراسم افتتاح دوره آموزشی کارکنان راه‌آهن افغانستان که با حضور وزیر راه و شهرسازی ، مدیرعامل شرکت راه آهن ، نماینده وزارت خارجه از میز افغانستان و سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران ، در شرکت راه آهن حال برگزاری است ، اظهار داشت : کلاس‌های ۳۲ فراگیر افغانستانی در سه دوره متصدی ترافیک ، سوزنبان و بازرس فنی برگزار می شود .

  وی با اشاره به تدوین سند تحول راه‌آهن گفت : برای سال ۹۹ تعداد یک هزار و ۷۰۰ دوره آموزشی را پیش‌بینی کرده‌ایم که ۹۵ درصد این دوره‌ها تاکنون برنامه‌ریزی و برگزار شده است و برنامه‌های آموزشی متوقف نشده است . آموزش حضوری ، آموزش از راه دور ، آموزش جوار کار و آموزش دیجیتال را در دوره های آموزشی دنبال می‌کنیم .

  وی با اشاره به اینکه در کرج ظرفیت ۳ سیمیلاتور آلستوم ، GM و GE داریم ، بیان کرد : سیمیلاتور راه آهن ما در کرج ، در منطقه خاورمیانه بی نظیر است ، در حوزه ظرفیت کارگاه آموزشی ، ۴ کارگاه آموزشی موتور ، ترمز ، بوژی ، برق و تهویه داریم . ۱۷ هزار متر مربع فضای آموزشی در ستاد و مناطق راه آهن داریم ، ۴۵۴ نفر مدرس تخصصی داریم که در حال تنظیم کارت مدرسان تخصصی هستیم .

  وی با اشاره به برگزاری این دوره برای ۳۲ نفر از فراگیران افغانستانی تا ۲۰ بهمن گفت : برنامه بازدید از کنترل مرکزی راه آهن و بازدید از کارخانجات و مرکز سیمیلاتور کرج را برای این فراگیران افغانستانی در نظر گرفته‌ایم .

  مدیرکل مرکز توسعه ، آموزش و فناوری راه آهن افزود : همچنین بازدید از CTC و کنترل علائم الکترونیک در اداره کل راه آهن کرج و پنج روز آموزش در راه آهن طبس از دیگر برنامه های آموزشی برای فراگیران افغانستانی است همچنین بازدید از مراکز فرهنگی گردشگری و مذهبی به درخواست فراگیران انجام می شود .
  مطالب مرتبط

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  از سال ۱۳۹۴ که در واقع نیمه دوم دولت یازدهم می باشد ، افزایش تعداد ناوگان ریلی کشور رشد چشمگیری داشته و طی سال های ۹۶ ، ۹۸ و ۹۹ تعداد کل ناوگان نو و بازسازی شده داخلی رشد قابل توجهی داشته است . همچنین در سال های ۹۴، ۹۶، ۹۸ و ۹۹ کلیه ناوگان ریلی توسعه یافته با بهره گیری از حداکثر ...

  |

  یکپارچه‌سازی کارت بلیت قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی‌ آر تی

  یکپارچه‌سازی کارت بلیت قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی‌ آر تی

  به زودی با همکاری شهرداری تهران ، کارت بلیت یکپارچه سفر برای قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی آر تی صادر خواهد شد و بدین ترتیب مسافران قطارهای حومه‌ای نیز به راحتی در داخل شهر ادامه سفر خواهند داد .

  |

  هماهنگی با عراق ، تاجیکستان و سوریه برای برگزاری دوره‌های آموزشی ریلی

  هماهنگی با عراق ، تاجیکستان و سوریه برای برگزاری دوره‌های آموزشی ریلی

  هماهنگی برای برگزاری دوره های آموزشی با کشورهای تاجیکستان عراق و سوریه انجام شده است ، همچنین با دانشگاه‌های سن پترزبورگ ، بیرمنگام و اسپانیا همکاری داریم . ۱۲۸ طرح نخبگی داریم که همه در حوزه‌های تخصصی است و این فرصت ایجاد کرده است .

  |

  نظرات کاربران