در حال بارگذاری ...
 • توسعه سطوح پروازی فرودگاه شهید سلیمانی اهواز با جابجایی دیوار ضلع جنوبی

  در این عملیات که به طول ۳۰۰۰ متر و عرض ۲۰۰ متر انجام می شود فضای مناسب جهت احداث تاکسی وی موازی ایجاد می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان از انجام عملیات جابه جایی دیوار بتنی ضلع جنوبی فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد .

  سید مهدی رزاز ، مدیرکل فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز با اعلام این خبر گفت : با پیگیری های انجام شده از سوی اداره کل فرودگاه های استان خوزستان و توافق های انجام شده با شرکت ملی نفت ایران ، دیوار ضلع جنوبی فرودگاه که در مجاورت لوله های نفتی و از عوامل عدم توسعه سطوح پروازی بود ، در حال جا به جایی است .

  وی افزود : در این عملیات که به طول ۳۰۰۰ متر و عرض ۲۰۰ متر انجام می شود فضای مناسب جهت احداث تاکسی وی موازی ایجاد می شود .

  رزاز با بیان اینکه فرودگاه اهواز یکی از پر ترافیک ترین و کم عرض ترین فرودگاه های کشور به شمار می آید که لزوم توسعه در بخش های مختلف از جمله سطوح پروازی جهت افزایش ایمنی و استاندارد سازی، به خوبی احساس می شود ، گفت : پس از اتمام عملیات جابه جایی دیوار ضلع جنوبی و تصویب مطالعات طرح توسعه سطوح پروازی ، عملیات احداث تاکسیوی موازی آغاز می شود .
  مطالب مرتبط

  اجرای پروژه اصلاح استریپ‌ها و بهسازی سطوح پروازی شمالی فرودگاه امام خمینی (ره)

  اجرای پروژه اصلاح استریپ‌ها و بهسازی سطوح پروازی شمالی فرودگاه امام خمینی (ره)

  مطابق این تصمیم ، شرکت طرف قرارداد عهده دار تأمین حدود ۷۱۳ میلیارد ریال از منابع مالی مورد نیاز برای احداث و تکمیل این پروژه تا مرحله راه‌اندازی کامل و تسویه حساب هزینه‌ها در قالب اجاره به شرط تملیک برای مدت یکسال است ، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی نیز تأمین حدود ۱۶۳ میلیارد ...

  |

  نظرات کاربران