در حال بارگذاری ...
 • موافقت اتحادیه جهانی راه آهن ها با پیشنهاد ایران برای تشکیل شورای هماهنگی حمل و نقل ریلی منطقه‌ای

  دفتر منطقه‌ای اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) در شرکت راه‌آهن ایران مستقر است ، ما پیشنهادی به UIC داده‌ایم و به زودی سه‌شنبه‌های ریلی به سه شنبه های ریلی خاورمیانه تبدیل می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل شرکت راه آهن گفت : ایران به اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) پیشنهاد داده‌ است شورای هماهنگی حمل و نقل ریلی در چارچوب اتحادیه بین المللی راه آهن ها تشکیل شود که به زودی انجام خواهد شد .

  سعید رسولی امروز در مراسم آغاز دوره آموزشی برای ۳۲ نفر از فراگیران افغانستانی در شرکت راه‌آهن ایران اظهار داشت : ایران و افغانستان دو کشور همسایه ، هم دین و هم زبان هستند که مناسبات فرهنگی عمیقی دارند . از سوی دیگر ایران و افغانستان از طریق شبکه ریلی به یکدیگر متصل شده‌اند و پیوستگی کشورها به یکدیگر از طریق شبکه ریلی در واقع نماد عروق یک بدن است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : راه آهن ایران میزبان ۳۲ نفر از فراگیران افغانستانی است که تلاش کرده ایم سطح خدمات و آموزش عالی باشد و در انتخاب مطالب و محتوای آموزشی به دقت توجه شده است ؛ امروز تجربه ای طولانی از حیات راه‌آهن ایران در اختیار فراگیران افغانستان قرار می‌گیرد . وزیر راه و شهرسازی اخیراً در نامه‌ای به افغانستان پیشنهاد توسعه ای برای مشارکت حداکثری در توسعه راه‌آهن داده است و این نویدبخش روزهای خوب در حوزه ریلی است .

  وی اظهار داشت : دفتر منطقه‌ای اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) در شرکت راه‌آهن ایران مستقر است ، ما پیشنهادی به UIC داده‌ایم و به زودی سه‌شنبه‌های ریلی به سه شنبه های ریلی خاورمیانه تبدیل می‌شود . همچنین ایران به اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) پیشنهاد داده‌ است شورای هماهنگی حمل و نقل ریلی در چارچوب اتحادیه بین المللی راه آهن ها تشکیل شود که به زودی انجام خواهد شد .

  رسولی اظهار کرد : در سفر هفته گذشته به ترکیه ، در اسناد همکاری که داشتیم ، یکی از اصلی‌ترین محورها ترانزیت کالا بین افغانستان و ترکیه بود ؛ در افتتاح راه آهن خواف - هرات قطار حامل کالای صادراتی افغانستان به سمت ترکیه حرکت کرد و به مقصد رسید . تلاش می‌کنیم در منطقه سطح همکاری ریلی را هرچه سریع تر افزایش دهیم .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۱۰۵ پروژه ریلی به ارزش ۱۴۴۵۲ میلیارد ریال در ایام دهه فجر

  افتتاح ۱۰۵ پروژه ریلی به ارزش ۱۴۴۵۲ میلیارد ریال در ایام دهه فجر

  در حوزه ناوگان ، پروژه‌های قابل افتتاح شامل ۲ پروژه خرید ۲ دستگاه لکوموتیو با اعتبار ۷۹۰ میلیارد ریال ، ۴ پروژه خرید ۱۹۷ دستگاه واگن باری با اعتبار ۲۰۴۰ میلیارد ریال ، ۲ پروژه بازسازی ۲ دستگاه لکوموتیو با اعتبار ۷۷۰ میلیارد ریال ، ۲ پروژه بهسازی ۴ دستگاه لکوموتیو با اعتبار ۱۰ ...

  |

  شتاب به توسعه در کشور با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها

  شتاب به توسعه در کشور با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها

  درصدد هستیم تا بر اساس توسعه منابع انسانی ، توسعه فناوری و رویکردهای نوآورانه و همچنین با فرصتی که شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها فراهم می‌آورند ، به توسعه در کشور شتاب دهیم . ما در تلاشیم که به‌گونه‌ای عمل کنیم تا بدون نیاز و وابستگی به بیگانگان ، بتوانیم چرخ توسعه در ...

  |

  تلاش برای ارتقاء راه‌آهن در حوزه‌های مختلف با تکیه بر توان داخل

  تلاش برای ارتقاء راه‌آهن در حوزه‌های مختلف با تکیه بر توان داخل

  زیست بوم فناوری را برای صنعت ریلی طراحی کرده‌ایم ، نهادهای تسهیل‌گر ، عرضه‌کننده و متقاضی فناوری را شناسایی کرده‌ایم و بازار فناوری حمل و نقل ریلی را راه اندازی کرده‌ایم و در این حوزه از اساتید و دانشگاهیان قدردانی می‌کنیم که همکاری صمیمانه و متعهدانه‌ای با شرکت راه‌آهن ...

  |

  نظرات کاربران