در حال بارگذاری ...
 • موافقت اتحادیه جهانی راه آهن ها با پیشنهاد ایران برای تشکیل شورای هماهنگی حمل و نقل ریلی منطقه‌ای

  دفتر منطقه‌ای اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) در شرکت راه‌آهن ایران مستقر است ، ما پیشنهادی به UIC داده‌ایم و به زودی سه‌شنبه‌های ریلی به سه شنبه های ریلی خاورمیانه تبدیل می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل شرکت راه آهن گفت : ایران به اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) پیشنهاد داده‌ است شورای هماهنگی حمل و نقل ریلی در چارچوب اتحادیه بین المللی راه آهن ها تشکیل شود که به زودی انجام خواهد شد .

  سعید رسولی امروز در مراسم آغاز دوره آموزشی برای ۳۲ نفر از فراگیران افغانستانی در شرکت راه‌آهن ایران اظهار داشت : ایران و افغانستان دو کشور همسایه ، هم دین و هم زبان هستند که مناسبات فرهنگی عمیقی دارند . از سوی دیگر ایران و افغانستان از طریق شبکه ریلی به یکدیگر متصل شده‌اند و پیوستگی کشورها به یکدیگر از طریق شبکه ریلی در واقع نماد عروق یک بدن است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : راه آهن ایران میزبان ۳۲ نفر از فراگیران افغانستانی است که تلاش کرده ایم سطح خدمات و آموزش عالی باشد و در انتخاب مطالب و محتوای آموزشی به دقت توجه شده است ؛ امروز تجربه ای طولانی از حیات راه‌آهن ایران در اختیار فراگیران افغانستان قرار می‌گیرد . وزیر راه و شهرسازی اخیراً در نامه‌ای به افغانستان پیشنهاد توسعه ای برای مشارکت حداکثری در توسعه راه‌آهن داده است و این نویدبخش روزهای خوب در حوزه ریلی است .

  وی اظهار داشت : دفتر منطقه‌ای اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) در شرکت راه‌آهن ایران مستقر است ، ما پیشنهادی به UIC داده‌ایم و به زودی سه‌شنبه‌های ریلی به سه شنبه های ریلی خاورمیانه تبدیل می‌شود . همچنین ایران به اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) پیشنهاد داده‌ است شورای هماهنگی حمل و نقل ریلی در چارچوب اتحادیه بین المللی راه آهن ها تشکیل شود که به زودی انجام خواهد شد .

  رسولی اظهار کرد : در سفر هفته گذشته به ترکیه ، در اسناد همکاری که داشتیم ، یکی از اصلی‌ترین محورها ترانزیت کالا بین افغانستان و ترکیه بود ؛ در افتتاح راه آهن خواف - هرات قطار حامل کالای صادراتی افغانستان به سمت ترکیه حرکت کرد و به مقصد رسید . تلاش می‌کنیم در منطقه سطح همکاری ریلی را هرچه سریع تر افزایش دهیم .
  مطالب مرتبط

  برنامه جامع راه‌آهن جهت دستیابی به ظرفیت ۱۳۰ میلیون تنی بار در کشور

  برنامه جامع راه‌آهن جهت دستیابی به ظرفیت ۱۳۰ میلیون تنی بار در کشور

  هیات دولت و به ویژه وزیر راه و شهرسازی علاقمند به ارتقا این صنعت هستند و تاکنون نیز اقدامات ارزنده‌ای در این زمینه انجام شده یا در دست اقدام است . طی دهه مبارک فجر ، ۹ چشمه بار به ۳۴ و نیم میلیون کیلومتر خط شبکه ریلی کشور متصل شد و به بهره‌برداری رسید . این ۹ چشمه بار به میزان ۵ و ...

  |

  استقبال راه‌آهن از جذب سرمایه‌گذاران واقعی

  استقبال راه‌آهن از جذب سرمایه‌گذاران واقعی

  خوشبختانه تعداد سرمایه‌گذاران واقعی در صنعت حمل‌ونقل خیلی بیشتر شده است ، به‌طوری‌که طی قرارداد جدیدی که به تازگی به امضا رسید ، مقرر شده تا بیش از یک هزار و ۲۰۰ واگن از سوی بخش خصوصی کشورمان ساخته شود .

  |

  اجرای ۳۵۰۰۰ عملیات ضربتی به منظور تحول در محیط ایستگاه‌های راه‌آهن

  اجرای ۳۵۰۰۰ عملیات ضربتی به منظور تحول در محیط ایستگاه‌های راه‌آهن

  طرح آراستگی ایستگاه‌های شبکه و محیط ریلی ، حاشیه خطوط را نیز در بر می‌گیرد ؛ به‌طور مثال در محدوده ایستگاه راه‌آهن تهران که حدود ۱۷۰ هکتار زیر محدوده آن است ، زیباسازی و بهسازی آن انجام شده و وضعیت امروز آن ، اصلاً با گذشته قابل مقایسه نیست .

  |

  نظرات کاربران