در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی سه شنبه های ریلی خاورمیانه با همکاری کشورهای منطقه

  در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن مسائل مهم را مشخص کرده ایم و امروز ۳۰ مسئله در دستور کار ما است و برای آنها کارگروه تخصصی تشکیل شده است ، در زمان کوتاه با هزینه کم و با نتایج ارزنده و کاربردی مشکلات رفع می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هر سه شنبه در شرکت راه آهن برنامه «سه شنبه های ریلی با طعم فناوری» به صورت زنده برگزار می شود ، گفت : با همکاری کشورهای منطقه به زودی «سه شنبه های ریلی خاورمیانه» را خواهیم داشت .

  دهمین رویداد سه‌شنبه‌های ریلی با طعم فناوری ، امروز سه‌شنبه ۹۹/۱۰/۳۰ با موضوعات ، «نوآوری در بازسازی شولدر های آسیب دیده پابند پاندرول» ، «ارتقای ایمنی در گذرگاه های همسطح کارگروه تخصصی بهره وری» و «فناوری تولید داخل توربو شارژر لکوموتیو» در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن برگزار شد .

  در این مراسم مدیرعامل شرکت راه آهن بیان کرد : سامانه مدیریت استعدادها برای ارتقاء و تبدیل وضعیت و شناسایی استعدادها و شایسته گزینی است . تا پایان سال تعداد محدودی مجوز تبدیل وضعیت از قرارداد شرکتی به کار معین اخذ می کنیم و با شناسایی افراد شایسته‌تر در این مرحله از کارکنان و همکاران شرکت های طرف قرارداد راه آهن به قرارداد معین تبدیل می شوند .

  مدیرعامل شرکت راه آهن بیان کرد : از ابتدای سال ۹۸ تا پایان ۹۸ تعداد ۹۵۷ نفر قرارداد آنها اصلاح و تجمیع شد . مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن در ۲۲ تیرماه امسال افتتاح شد ، سال ۹۸ فهرست مسائل و مشکلات در این بخش بررسی و احصا و ۱۷۶ مسئله استخراج شد و موضوعات دسته‌بندی شد .

  رسولی اضافه کرد : در این راستا سازمان ملی بهره وری ایران ، شرکت راه آهن ایران را به عنوان یکی از سه دستگاه بهره‌ور معرفی کرد . در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن مسائل مهم را مشخص کرده ایم و امروز ۳۰ مسئله در دستور کار ما است و برای آنها کارگروه تخصصی تشکیل شده است ، در زمان کوتاه با هزینه کم و با نتایج ارزنده و کاربردی مشکلات رفع می شود .

  وی با بیان اینکه هر سه شنبه برنامه سه شنبه های ریلی با طعم فناوری به صورت زنده برگزار می‌کنیم ، گفت : به زودی سه‌شنبه‌های ریلی خاورمیانه را برگزار خواهیم کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد : روز گذشته رئیس راه آهن آذربایجان از مرکز جهادی راه آهن بازدید و دعوت کرد همکاری مشترکی با آذربایجان در حوزه سه شنبه های ریلی داشته باشیم . همچنین پیش از این هم با راه آهن های ترکیه و عراق سندی در این باره تهیه کردیم که در حال تنظیم است . از امروز هم این موضوع را با راه‌آهن افغانستان در مراسم دوره آموزشی کارکنان راه آهن افغانستان آغاز می کنیم .
  مطالب مرتبط

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  از سال ۱۳۹۴ که در واقع نیمه دوم دولت یازدهم می باشد ، افزایش تعداد ناوگان ریلی کشور رشد چشمگیری داشته و طی سال های ۹۶ ، ۹۸ و ۹۹ تعداد کل ناوگان نو و بازسازی شده داخلی رشد قابل توجهی داشته است . همچنین در سال های ۹۴، ۹۶، ۹۸ و ۹۹ کلیه ناوگان ریلی توسعه یافته با بهره گیری از حداکثر ...

  |

  تحقق بهره وری حداکثری امکانات و سرمایه های راه آهن با انجام اقدامات جهادی

  تحقق بهره وری حداکثری امکانات و سرمایه های راه آهن با انجام اقدامات جهادی

  در راه آهن تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی داریم اما نیروی کارآزموده بزرگترین سرمایه شرکت است . در نتیجه با جدیت و برنامه ریزی خوبی که برای نیروی انسانی در حال انجام است قصد داریم در تراز جدیدی قرار بگیریم .

  |

  یکپارچه‌سازی کارت بلیت قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی‌ آر تی

  یکپارچه‌سازی کارت بلیت قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی‌ آر تی

  به زودی با همکاری شهرداری تهران ، کارت بلیت یکپارچه سفر برای قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی آر تی صادر خواهد شد و بدین ترتیب مسافران قطارهای حومه‌ای نیز به راحتی در داخل شهر ادامه سفر خواهند داد .

  |

  نظرات کاربران