در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی سه شنبه های ریلی خاورمیانه با همکاری کشورهای منطقه

  در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن مسائل مهم را مشخص کرده ایم و امروز ۳۰ مسئله در دستور کار ما است و برای آنها کارگروه تخصصی تشکیل شده است ، در زمان کوتاه با هزینه کم و با نتایج ارزنده و کاربردی مشکلات رفع می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هر سه شنبه در شرکت راه آهن برنامه «سه شنبه های ریلی با طعم فناوری» به صورت زنده برگزار می شود ، گفت : با همکاری کشورهای منطقه به زودی «سه شنبه های ریلی خاورمیانه» را خواهیم داشت .

  دهمین رویداد سه‌شنبه‌های ریلی با طعم فناوری ، امروز سه‌شنبه ۹۹/۱۰/۳۰ با موضوعات ، «نوآوری در بازسازی شولدر های آسیب دیده پابند پاندرول» ، «ارتقای ایمنی در گذرگاه های همسطح کارگروه تخصصی بهره وری» و «فناوری تولید داخل توربو شارژر لکوموتیو» در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن برگزار شد .

  در این مراسم مدیرعامل شرکت راه آهن بیان کرد : سامانه مدیریت استعدادها برای ارتقاء و تبدیل وضعیت و شناسایی استعدادها و شایسته گزینی است . تا پایان سال تعداد محدودی مجوز تبدیل وضعیت از قرارداد شرکتی به کار معین اخذ می کنیم و با شناسایی افراد شایسته‌تر در این مرحله از کارکنان و همکاران شرکت های طرف قرارداد راه آهن به قرارداد معین تبدیل می شوند .

  مدیرعامل شرکت راه آهن بیان کرد : از ابتدای سال ۹۸ تا پایان ۹۸ تعداد ۹۵۷ نفر قرارداد آنها اصلاح و تجمیع شد . مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن در ۲۲ تیرماه امسال افتتاح شد ، سال ۹۸ فهرست مسائل و مشکلات در این بخش بررسی و احصا و ۱۷۶ مسئله استخراج شد و موضوعات دسته‌بندی شد .

  رسولی اضافه کرد : در این راستا سازمان ملی بهره وری ایران ، شرکت راه آهن ایران را به عنوان یکی از سه دستگاه بهره‌ور معرفی کرد . در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن مسائل مهم را مشخص کرده ایم و امروز ۳۰ مسئله در دستور کار ما است و برای آنها کارگروه تخصصی تشکیل شده است ، در زمان کوتاه با هزینه کم و با نتایج ارزنده و کاربردی مشکلات رفع می شود .

  وی با بیان اینکه هر سه شنبه برنامه سه شنبه های ریلی با طعم فناوری به صورت زنده برگزار می‌کنیم ، گفت : به زودی سه‌شنبه‌های ریلی خاورمیانه را برگزار خواهیم کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد : روز گذشته رئیس راه آهن آذربایجان از مرکز جهادی راه آهن بازدید و دعوت کرد همکاری مشترکی با آذربایجان در حوزه سه شنبه های ریلی داشته باشیم . همچنین پیش از این هم با راه آهن های ترکیه و عراق سندی در این باره تهیه کردیم که در حال تنظیم است . از امروز هم این موضوع را با راه‌آهن افغانستان در مراسم دوره آموزشی کارکنان راه آهن افغانستان آغاز می کنیم .
  مطالب مرتبط

  امسال گام های بلندی در توسعه ریلی برداشته شد

  امسال گام های بلندی در توسعه ریلی برداشته شد

  مقام معظم رهبری امسال را به نام سال جهش تولید نامگذاری کردند و با وجود این که همزمان با تشدید تحریم های ظالمان و شیوع کرونا بود اما وقتی به کارنامه خانواده بزرگ راه آهن نگاه می کنیم خوشحال هستیم که با همدلی و اعتقاد به داشته ها و امید به آینده روشن در راستای ارتقا کیفیت خدمات ، ...

  |

  حمل و نقل ریلی راهکاری چند وجهی و مشتری مدار برای تجارت امروز

  حمل و نقل ریلی راهکاری چند وجهی و مشتری مدار برای تجارت امروز

  ایران در حوزه ترانزیت به علت دارا بودن موقعیت ممتاز جغرافیایی ، منابع انرژی ، نفت و گاز ، ذخایر معدنی و منابع انسانی جایگاه ویژه ای دارد و دولت و راه آهن جمهوری اسلامی ایران با درک این جایگاه مهم ، برنامه‌های جدی خود را در جهت گسترش حمل و نقل ریلی دنبال می‌ کنند .

  |

  نظرات کاربران