در حال بارگذاری ...
 • نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک در محور اشنویه - ارومیه

  متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اشنویه گفت : با تلاش راهداران و امدادگران هلال احمر اشنویه شب گذشته بیش از ۲۰۰ خودرو در مسیر اشنویه به ارومیه رهاسازی شده و نجات پیدا کردند .

  مدرس افزود : این خودروها به دلیل کولاک شدید برف و یخبندان و بیشتر به علت نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک محور اشنویه - ارومیه نداشتن زنجیرچرخ از ادامه حرکت بازمانده بودند که با امداد و کمک به موقع نیروهای راهداری از عصر دیروز تاکنون نجات یافتند . هم‌اکنون تردد در محورهای اصلی این شهرستان از جمله اشنویه - پیرانشهر ، اشنویه - ارومیه و اشنویه - نقده به علت کولاک شدید و یخبندان به کندی و تنها با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر است .

  وی اضافه کرد : متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز شده است .

  مدرس با بیان اینکه با وجود تداوم بارش برف ، تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد ادامه داد : با توجه به تداوم بارش‌ها رانندگان باید از تردد غیرضروری در جاده‌ها به ویژه محورهای کوهستانی اجتناب کنند و خودروهای خود را به امکانات زمستانی تجهیز کنند .

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشنویه افزود : مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی این شهرستان بپرهیزند . هم‌اکنون ماموران راهداری این شهرستان در همه جاده‌های اصلی این شهرستان حضور دارند و در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی و کمک به خودروهای گرفتار شده هستند .

  اشنویه در یک منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده و دارای ۸۲ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ راهدارخانه مرکزی و آغبلاغ است .
  مطالب مرتبط

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  در حال حاضر نظر به اهمیت حفظ سلامت مردم ، بیشتر تمرکز این اداره کل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن جهت حفظ کیفیت بهداشتی پایانه‌ها در بالاترین سطح جهت خدمت رسانی و سفری امن با آرامش است .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  با وجود شیوع ویروس کرونا ، هم مرزی با کشورهای صادرات‌ پذیر سبب شده تا این استان بهترین گزینه برای صادرات انواع کالاهای تولید داخل به کشورهای افغانستان و پاکستان باشد به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۷۳ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌ کنند .

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران