در حال بارگذاری ...
 • چهارخطه سازی کنارگذر غربی میبد با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

  استان یزد در مسیر ترانزیت کالا و مسافر از جنوب کشور به سمت شرق ، شمال و مرکز کشور قرار گرفته‌ و باید دسترسی‌ها و راه‌های مناسب برای تردد مسافران و کالاها را در نظر گرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : کنارگذر غربی میبد - یزد به مسافت ۲۴ کیلومتر با صرف ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار چهار خطه می‌شود .

  خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل در دیدار با امام جمعه میبد اظهار داشت : در ادامه عملیات مسیر چوپانان تصمیم گرفته شد کنارگذر غربی میبد  نیز ۴ خطه شود که عملیات آن اوایل سال ۱۴۰۰ با برگزاری مناقصه اجرایی می‌شود .

  وی برآورد اولیه فهرست بهای هزینه این طرح را ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد : ارزش این پروژه برای مناقصه‌گذاری و اجرایی شدن نهایی ، متری چهار تا پنج میلیارد تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان است . عملیات چهارخطه شدن مسیر میبد - چوپانان به سمت استان سمنان و یزد - طبس سمت خراسان جنوبی نیز در حال انجام است .

  رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز گفت : استان یزد در مسیر ترانزیت کالا و مسافر از جنوب کشور به سمت شرق ، شمال و مرکز کشور قرار گرفته‌ و باید دسترسی‌ها و راه‌های مناسب برای تردد مسافران و کالاها را در نظر گرفت .

  محمد رضا رضایی کوچی یادآور شد : مسیرهایی طراحی و تعریف شده و در حال اجرایی شدن است تا با تامین منابع مالی پروژه‌ها و افزایش سرعت کار ، هزینه تمام شده جابجایی کالاها را کاهش ‌دهد .

  وی به بازدید انجام شده از پروژه‌های راه و شهری با نگاه و هدف کمک برای سرعت بخشیدن به تسریع در انجام آنها هم اشاره کرد .

  فرماندار میبد نیز در این دیدار با اشاره به دیر ابلاغ شدن طرح تفصیلی این شهرستان که موجب مشکلات زیاد و قرار نگرفتن شهرک‌ها در محدوده شهر شد ، عملیات انجام شده و در حال انجام در کمربندی شرقی را مورد تاکید قرار داد .

  حسین فلاح همچنین عملیات آسفالت و زیرساختی انجام شده و در حال انجام در کمربندی روستای نیوک و عملیات وصل مسیر روستای رکن آباد به مزرعه کلانتر و بهسازی حدود یک کیلومتر آن و بهسازی مسیر جاده سنتو به جاده مزرعه کلانتر به طول حدود یک هزار و ۴۰۰ متر را نیز مورد اشاره قرار داد که نیاز به تامین اعتبار دارد .
  مطالب مرتبط

  فردا با دستور رییس جمهور آزادراه غدیر افتتاح می شود

  فردا با دستور رییس جمهور آزادراه غدیر افتتاح می شود

  در موارد اضطراری خارج شدن از محورهای شهر و تبادل بین محورها یک معضل بود و با افتتاح این آزادراه اگر مسیری قفل بشود با توجه به دسترسی این پروژه به ۴ آزادراه پایتخت و دو بزرگراه می توان وارد محور دیگری شد .

  |

  بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدیر

  بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدیر

  در این آزادراه بکارگیری رویکرد نوین در طراحی با عنوان راه بخشنده با آخرین استانداردهای بین المللی ، استفاده از حفاظ بتنی - مفصلی در آزادراه برای اولین بار در کشور و حذف پایه میانی پل های بزرگ و افزایش ایمنی از دیگر موارد رعایت شده در این پروژه است .

  |

  هماهنگی و یکپارچگی ، کلید موفقیت در اجرای آزادراه غدیر در زمان مقرر است

  هماهنگی و یکپارچگی ، کلید موفقیت در اجرای آزادراه غدیر در زمان مقرر است

  طول نسبتا بالای این آزادراه و پراکندگی در چهار استان ، وجود معارضین مختلف ، متنوع ملکی شخصی ، شرکتی ، دولتی و معارضین تاسیساتی ، تقاطع با کلیه شریان های ارتباطی آزادراهی ، بزرگراهی ، راه آهن و خطوط اصلی حامل انرژی و تاسیسات منتهی به تهران و کرج و در نهایت زمان محدود برای انجام ...

  |

  تکمیل دیواره ساحلی محور خرم آباد - پلدختر نیازمند منابع اعتباری

  تکمیل دیواره ساحلی محور خرم آباد - پلدختر نیازمند منابع اعتباری

  ماهیت اعتباری بسیاری از پروژه های ابنیه فنی مربوط به سیل است و باید از محل اعتبارات بحران و سیل تامین شود در سال ۹۸ این اعتبارات تامین شد اما در سال جاری پایدار نشد با این حال سازمان راهداری با اعتبارات داخلی خود مانع توقف پروژه ها گردید که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات ...

  |

  نظرات کاربران