در حال بارگذاری ...
 • چهارخطه سازی کنارگذر غربی میبد با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

  استان یزد در مسیر ترانزیت کالا و مسافر از جنوب کشور به سمت شرق ، شمال و مرکز کشور قرار گرفته‌ و باید دسترسی‌ها و راه‌های مناسب برای تردد مسافران و کالاها را در نظر گرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : کنارگذر غربی میبد - یزد به مسافت ۲۴ کیلومتر با صرف ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار چهار خطه می‌شود .

  خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل در دیدار با امام جمعه میبد اظهار داشت : در ادامه عملیات مسیر چوپانان تصمیم گرفته شد کنارگذر غربی میبد  نیز ۴ خطه شود که عملیات آن اوایل سال ۱۴۰۰ با برگزاری مناقصه اجرایی می‌شود .

  وی برآورد اولیه فهرست بهای هزینه این طرح را ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد : ارزش این پروژه برای مناقصه‌گذاری و اجرایی شدن نهایی ، متری چهار تا پنج میلیارد تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان است . عملیات چهارخطه شدن مسیر میبد - چوپانان به سمت استان سمنان و یزد - طبس سمت خراسان جنوبی نیز در حال انجام است .

  رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز گفت : استان یزد در مسیر ترانزیت کالا و مسافر از جنوب کشور به سمت شرق ، شمال و مرکز کشور قرار گرفته‌ و باید دسترسی‌ها و راه‌های مناسب برای تردد مسافران و کالاها را در نظر گرفت .

  محمد رضا رضایی کوچی یادآور شد : مسیرهایی طراحی و تعریف شده و در حال اجرایی شدن است تا با تامین منابع مالی پروژه‌ها و افزایش سرعت کار ، هزینه تمام شده جابجایی کالاها را کاهش ‌دهد .

  وی به بازدید انجام شده از پروژه‌های راه و شهری با نگاه و هدف کمک برای سرعت بخشیدن به تسریع در انجام آنها هم اشاره کرد .

  فرماندار میبد نیز در این دیدار با اشاره به دیر ابلاغ شدن طرح تفصیلی این شهرستان که موجب مشکلات زیاد و قرار نگرفتن شهرک‌ها در محدوده شهر شد ، عملیات انجام شده و در حال انجام در کمربندی شرقی را مورد تاکید قرار داد .

  حسین فلاح همچنین عملیات آسفالت و زیرساختی انجام شده و در حال انجام در کمربندی روستای نیوک و عملیات وصل مسیر روستای رکن آباد به مزرعه کلانتر و بهسازی حدود یک کیلومتر آن و بهسازی مسیر جاده سنتو به جاده مزرعه کلانتر به طول حدود یک هزار و ۴۰۰ متر را نیز مورد اشاره قرار داد که نیاز به تامین اعتبار دارد .
  مطالب مرتبط

  همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر

  همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر

  ارائه تسهیلات ، لحاظ معافیت های مالی ، پرداخت یارانه ، پشتیبانی مادی و معنوی از مهمترین اقداماتی است که به منظور فعالیت بخش خصوصی و انجام سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر باید مدنظر قرار گیرد و با توسعه این مناطق شاهد افزایش بهره وری تولید و اشتغالزایی باشیم .

  |

  ضرورت توسعه حمل و نقل کانتینری و اتصال مجتمع بندری انزلی به خط آهن سراسری

  ضرورت توسعه حمل و نقل کانتینری و اتصال مجتمع بندری انزلی به خط آهن سراسری

  اتصال مجتمع بندری انزلی به راه آهن سراسری در دو سال اخیر سرعت بیشتری پیدا کرده و ۶۰ درصد کار آن انجام شده است لذا ضرورت دارد ، هر چه سریعتر این پروژه اتمام شود تا مجتمع بندری انزلی به خط راه آهن متصل شود .

  |

  بازدید معاون ساخت و توسعه راه آهن ، بنادر و فرودگاه شرکت ساخت از راه آهن رشت – انزلی

  بازدید معاون ساخت و توسعه راه آهن ، بنادر و فرودگاه شرکت ساخت از راه آهن رشت – انزلی

  این پروژه در قالب دو قطعه ۶و۷ تعریف شده است که قطعه ۶ ، قطعه ابتدایی این پروژه به طول ۱۷ کیلومتر و قطعه ۷، ۱۸کیلومتر است و ایستگاه رشت را بعد از عبور از محدوده پیربازار به منطقه کاسپین متصل می‌کند .

  |

  نظرات کاربران