در حال بارگذاری ...
 • رشد ۳۷ درصدی حمل و نقل ریلی کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  کالا‌های اساسی موجود در مجتمع بندری امام خمینی (ره) بالغ بر ۳ میلیون تن است که به تدریج پس از پشت سرگذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازار‌های مصرف توزیع می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : با ورود ۲۰۶ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی به مجتمع بندری امام خمینی (ره) ، بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی تخلیه شده است .

  عادل دریس گفت : روند پهلوگیری ایمن و تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی با سرعت مطلوب با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت ادامه دارد .

  او همچنین با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی سهم حمل و نقل ریلی در این مجتمع بزرگ بندری نسبت به مدت مشابه پارسال که به دلیل هم‌افزایی راه‌آهن و سازمان بنادر و دریانوردی و ایجاد زیرساخت‌های لازم حاصل شده است ، افزود : بیش از یک میلیون تن انواع کالای اساسی از ایستگاه‌ها و پایانه‌های ریلی بندر امام خمینی (ره) بارگیری و از طریق راه‌آهن سراسری به دیگر نقاط کشور حمل شده است .

  دریس در ادامه گندم ، ذرت ، جو ، دانه روغنی ، کنجاله سویا ، شکر ، برنج و روغن خوراکی را از جمله کالا‌های اساسی عنوان کرد و بیان داشت : این کالا‌ها از طریق ناوگان جاده‌ای و ریلی به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۱۱ میلیون تن انواع کالای اساسی از انبار‌های این مجتمع بندری حمل و توزیع شده است ، اظهار کرد : میزان کالا‌های اساسی موجود در مجتمع بندری امام خمینی (ره) بالغ بر ۳ میلیون تن است که به تدریج پس از پشت سرگذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازار‌های مصرف توزیع می‌شود .
  مطالب مرتبط

  استمرار بارگیری کالا از بندر امام خمینی (ره) با رعایت پروتکل های بهداشتی

  استمرار بارگیری کالا از بندر امام خمینی (ره) با رعایت پروتکل های بهداشتی

  طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، در پایانه های حمل بار از جمله پایانه بندر امام خمینی (ره) اقدامات لازم در خصوص گندزدایی و ضدعفونی کردن سطوح به صورت مستمر در طول شبانه روز در حال انجام است .

  |

  آغاز بهره‌برداری از نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل ساخت داخل در بندر امام خمینی (ره)

  آغاز بهره‌برداری از نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل ساخت داخل در بندر امام خمینی (ره)

  افزایش ضریب ایمنی عملیات داک قایق‌های سبک ، پیشگیری از آسیب دیدن شناورها به دلیل تنش‌های وارده حین جابجایی ، کاهش مدت زمان تعمیرات و نیز افزایش سرعت عملیات جستجو و نجات و یگان حفاظت در مواقع اضطراری و افزایش عمر مفید شناورها از اهم مزیت‌ها است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور طی ۱۰ ماهه سال جاری

  تشریح آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور طی ۱۰ ماهه سال جاری

  سازمان بنادر و دریانوردی با پیش بینی مشکلات احتمالی ، برنامه‌ریزی و توزیع منابع و تجهیزات توانسته مدیریت منسجمی را در زمینه فرایند واردات و توزیع کالای اساسی اعمال کند و هم اکنون مشکلی در این زمینه نداریم . 

  |

  نظرات کاربران