در حال بارگذاری ...
 • رشد ۳۷ درصدی حمل و نقل ریلی کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  کالا‌های اساسی موجود در مجتمع بندری امام خمینی (ره) بالغ بر ۳ میلیون تن است که به تدریج پس از پشت سرگذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازار‌های مصرف توزیع می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : با ورود ۲۰۶ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی به مجتمع بندری امام خمینی (ره) ، بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی تخلیه شده است .

  عادل دریس گفت : روند پهلوگیری ایمن و تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی با سرعت مطلوب با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت ادامه دارد .

  او همچنین با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی سهم حمل و نقل ریلی در این مجتمع بزرگ بندری نسبت به مدت مشابه پارسال که به دلیل هم‌افزایی راه‌آهن و سازمان بنادر و دریانوردی و ایجاد زیرساخت‌های لازم حاصل شده است ، افزود : بیش از یک میلیون تن انواع کالای اساسی از ایستگاه‌ها و پایانه‌های ریلی بندر امام خمینی (ره) بارگیری و از طریق راه‌آهن سراسری به دیگر نقاط کشور حمل شده است .

  دریس در ادامه گندم ، ذرت ، جو ، دانه روغنی ، کنجاله سویا ، شکر ، برنج و روغن خوراکی را از جمله کالا‌های اساسی عنوان کرد و بیان داشت : این کالا‌ها از طریق ناوگان جاده‌ای و ریلی به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۱۱ میلیون تن انواع کالای اساسی از انبار‌های این مجتمع بندری حمل و توزیع شده است ، اظهار کرد : میزان کالا‌های اساسی موجود در مجتمع بندری امام خمینی (ره) بالغ بر ۳ میلیون تن است که به تدریج پس از پشت سرگذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازار‌های مصرف توزیع می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح گزارش اقدامات دریایی و بندری در استان خوزستان طی سال ۹۹

  تشریح گزارش اقدامات دریایی و بندری در استان خوزستان طی سال ۹۹

  خدمات دریایی ایمن و عاری از سانحه گویای تلاش بی وقفه و کیفیت مطلوب خدمات رسانی دریایی در بندر امام خمینی (ره) است و عملیات امدادرسانی به شهر در آبگرفتگی آذرماه سال ۹۹ را می توان مصداق بارز حرکت در مسیر مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی تلقی کرد .

  |

  افزایش ۲ برابری میزان تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی (ره) با احداث ۳ پایانه مکانیزه و تخصصی غلات

  افزایش ۲ برابری میزان تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی (ره) با احداث ۳ پایانه مکانیزه و تخصصی غلات

  توسعه اسکله‌های نفتی و اضافه شدن اراصی پسکرانه بندر شهید رجایی ، از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای در دست اجراست که یک گام رو به جلو از نظر رویکردهای لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده در بندر محسوب می شود .

  |

  نظرات کاربران