در حال بارگذاری ...
 • تصویب و ابلاغ ٩ طرح جامع بنادر بزرگ و ۸ طرح بنادر کوچک

  پروژه های توسعه ای بنادر کوچک ، در افق های پنج ساله تعریف شده است و در سه مقطع پنج ساله تا پایان ۱۵ سال مورد بازنگری قرار می گیرند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام آخرین وضعیت طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی و طرح ساماندهی بنادر کوچک کشور ، گفت : ٩ طرح جامع بنادر بزرگ و ۸ طرح ساماندهی بنادر کوچک تصویب و ابلاغ شده است.

  حمید خلیلی درباره وضعیت طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی و طرح ساماندهی بنادر کوچک ، اظهار داشت : مطالعات طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی کشور شامل بنادر امیرآباد ، نوشهر ، انزلی ، امام خمینی(ره) ، آبادان ، خرمشهر ، شهید باهنر ، لنگه و شهید بهشتی تکمیل و پس از تصویب در هیأت عامل سازمان بنادر ، به بنادر مربوطه ابلاغ شده است .

  وی با بیان اینکه مطالعات مربوط به دو بندر شهیدرجایی و بوشهر نیز تا اواسط بهمن ماه در هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح خواهد شد ، تصریح کرد : بر این اساس مطالعات طرح ساماندهی بنادر کوچک شامل بنادر اروندکنار ، تیاب ، هرمز ، سیریک ، جاسک ، شیو ، فریدونکنار و چمخاله تکمیل و پس از تصویب در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، به بنادر مربوطه ابلاغ شده است .

  مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد : علاوه بر موارد یاد شده مطالعات مربوط به ۱۴ بندر دیگر در دست انجام است که برای انجام آنها تا پیش از پایان سال جاری ، برنامه ریزی شده است .

  وی با اشاره به اینکه طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی در راستای تحقق اهداف و نقشه راه توسعه بنادر کشور مدنظر قرار گرفته است ، بیان کرد : نتیجه این طرح ، توسعه فیزیکی و غیرفیزیکی بنادر کشور است که با افق ۱۴۰۴ در دستور کار قرار گرفته است و جهت گیری توسعه بنادر را مشخص می کند و اقدامات سازمان بنادر در هر یک از بنادر را به تفکیک زمان و نوع اقدام توسعه ای اعلام می کند .

  وی با بیان اینکه طرح ساماندهی بنادر کوچک همانند طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی مدنظر قرار می گیرد ، عنوان کرد : در این طرح نقش بنادر کوچک و تمامی شاخص های موثر در این راستا رصد می شود و به عنوان سند بالادستی جهت گیری ساماندهی و توسعه بنادر کوچک را مشخص می کند .

  مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت : پروژه های توسعه ای بنادر کوچک ، در افق های پنج ساله تعریف شده است و در سه مقطع پنج ساله تا پایان ۱۵ سال مورد بازنگری قرار می گیرند .
  مطالب مرتبط

  تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری

  تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری

  در دوره پساتحریم و بازگشت احتمالی شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی به بنادر ایران ، مجموعه بندری و اپراتورهای کشور باید آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند سرویس‌های خوبی را به کشتیرانی‌های خارجی ارائه کنند .

  |

  حرکت به سمت استفاده از سیستم های خودران و کنترل از راه دور کشتی ها توسط هلند

  حرکت به سمت استفاده از سیستم های خودران و کنترل از راه دور کشتی ها توسط هلند

  فناوری خودران دریایی به سرعت در حال به کارگیری بوده و در میان اپراتورهای تجاری تقاضای زیادی وجود دارد ؛ ما آینده ای را متصور هستیم که همه شناورهای نوساز از تکنولوژی فرمان مستقل و خودران به صورت استاندارد برخوردار باشند .

  |

  تاثیر کرونا بر افزایش تردد کشتی های کانتینری و تاخیر در حمل و نقل ریلی جهان

  تاثیر کرونا بر افزایش تردد کشتی های کانتینری و تاخیر در حمل و نقل ریلی جهان

  حجم محموله های کانتینری ، اگر بالاتر از سطح انتظار برای این بازه زمانی از سال نباشد ، کمتر هم نیست . اکنون تردد کشتی های تجاری تا حدود زیادی به حالت عادی خود بازگشته است . در مورد کالاهای مربوط به برخی صنایع مانند صنعت فولاد یا جابجایی قطعات خودروسازی نیز بهبود حاصل شده است .

  |

  نظرات کاربران