در حال بارگذاری ...
 • تصویب و ابلاغ ٩ طرح جامع بنادر بزرگ و ۸ طرح بنادر کوچک

  پروژه های توسعه ای بنادر کوچک ، در افق های پنج ساله تعریف شده است و در سه مقطع پنج ساله تا پایان ۱۵ سال مورد بازنگری قرار می گیرند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام آخرین وضعیت طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی و طرح ساماندهی بنادر کوچک کشور ، گفت : ٩ طرح جامع بنادر بزرگ و ۸ طرح ساماندهی بنادر کوچک تصویب و ابلاغ شده است.

  حمید خلیلی درباره وضعیت طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی و طرح ساماندهی بنادر کوچک ، اظهار داشت : مطالعات طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی کشور شامل بنادر امیرآباد ، نوشهر ، انزلی ، امام خمینی(ره) ، آبادان ، خرمشهر ، شهید باهنر ، لنگه و شهید بهشتی تکمیل و پس از تصویب در هیأت عامل سازمان بنادر ، به بنادر مربوطه ابلاغ شده است .

  وی با بیان اینکه مطالعات مربوط به دو بندر شهیدرجایی و بوشهر نیز تا اواسط بهمن ماه در هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح خواهد شد ، تصریح کرد : بر این اساس مطالعات طرح ساماندهی بنادر کوچک شامل بنادر اروندکنار ، تیاب ، هرمز ، سیریک ، جاسک ، شیو ، فریدونکنار و چمخاله تکمیل و پس از تصویب در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، به بنادر مربوطه ابلاغ شده است .

  مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد : علاوه بر موارد یاد شده مطالعات مربوط به ۱۴ بندر دیگر در دست انجام است که برای انجام آنها تا پیش از پایان سال جاری ، برنامه ریزی شده است .

  وی با اشاره به اینکه طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی در راستای تحقق اهداف و نقشه راه توسعه بنادر کشور مدنظر قرار گرفته است ، بیان کرد : نتیجه این طرح ، توسعه فیزیکی و غیرفیزیکی بنادر کشور است که با افق ۱۴۰۴ در دستور کار قرار گرفته است و جهت گیری توسعه بنادر را مشخص می کند و اقدامات سازمان بنادر در هر یک از بنادر را به تفکیک زمان و نوع اقدام توسعه ای اعلام می کند .

  وی با بیان اینکه طرح ساماندهی بنادر کوچک همانند طرح جامع بنادر بزرگ بازرگانی مدنظر قرار می گیرد ، عنوان کرد : در این طرح نقش بنادر کوچک و تمامی شاخص های موثر در این راستا رصد می شود و به عنوان سند بالادستی جهت گیری ساماندهی و توسعه بنادر کوچک را مشخص می کند .

  مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت : پروژه های توسعه ای بنادر کوچک ، در افق های پنج ساله تعریف شده است و در سه مقطع پنج ساله تا پایان ۱۵ سال مورد بازنگری قرار می گیرند .
  مطالب مرتبط

  همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر

  همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر

  ارائه تسهیلات ، لحاظ معافیت های مالی ، پرداخت یارانه ، پشتیبانی مادی و معنوی از مهمترین اقداماتی است که به منظور فعالیت بخش خصوصی و انجام سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر باید مدنظر قرار گیرد و با توسعه این مناطق شاهد افزایش بهره وری تولید و اشتغالزایی باشیم .

  |

  بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴

  بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴

  انرژی بادی علاوه بر یک موتور احتراق داخلی با سوخت هیدروژن به عنوان پیشران خواهد بود . بر اساس طراحی این کشتی که در سال ۲۰۲۱ توسعه بیشتری خواهد یافت ، هیدروژن به صورت فشرده در داخل کشتی ذخیره می شود .

  |

  بندر شهید رجایی ، بندر اقیانوسی ایران و راه‌های عبور از شرایط تحریم

  بندر شهید رجایی ، بندر اقیانوسی ایران و راه‌های عبور از شرایط تحریم

  در شرایط متاثر از تشدید تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا و همچنین تهدیدهایی که نبض اقتصاد کشور یعنی بنادر را نشانه رفته بود، تمامی تلاشگران حوزه دریایی و بندری با تصمیمات هوشمندانه و ریسک‌پذیری جسورانه در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم اهتمام مجدانه ای داشته و مدیریت یعنی ...

  |

  نظرات کاربران