در حال بارگذاری ...
 • اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال دارد

  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی به خوبی مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم ظرفیت بالقوه بنادر را بالفعل کنیم ، بنابراین نیازمند آن هستیم که سازمان های درگیر به کمک سازمان بنادر و دریانوردی بشتابند و اینگونه از نقش ویژه بنادر در بهبود وضعیت تولید کشور استفاده کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پویایی تولید ، اشتغال ، صادرات و ترانزیت ؛ تنها بخشی از اثرات مثبت رونق بنادر است ، گفت : با استفاده از ظرفیت های دریایی و بندری کشور می‌توان سهم اقتصادی خود را در بازارهای منطقه افزایش دهیم .

  علی بابایی کارنامی با اشاره به ضرورت توسعه ریلی و اتصال بنادر کشور به شبکه سراسری ریلی ، اظهار داشت : اتصال راه آهن به تمام بنادر شمالی و جنوبی باید به عنوان یک کار ویژه در دستور کار قرار گیرد . اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال خواهد داشت چرا که ریل ، حمل و نقل مطلوب‌تر کالا را برای کشور به دنبال خواهد داشت .

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور ، سهم بیشتری از بازارهای منطقه‌ای به دست آوریم ، گفت : پویایی تولید ، اشتغال ، صادرات ، واردات و ترانزیت کالا تنها بخشی از اثرات مثبت رونق بنادر است . باید بتوانیم بار ترافیکی کشور و منطقه را مدیریت کنیم و به طور جدی‌تری اتصال بنادر ایران را به شبکه ریلی سراسری در دستور کار قرار دهیم ، گفت : هیچ مسیری بهتر از حمل و نقل دریایی برای انتقال کالا در دنیا وجود ندارد و ضرورت دارد از ظرفیت فوق‌العاده جغرافیایی و ترانزیتی کشور در راستای اتصال کشورهای منطقه و دنیا به یکدیگر بهره‌مند شویم .

  وی ادامه داد : تسهیل شرایط صادرات و واردات کالا از/به بنادر از مهم‌ترین مسائلی است که بایستی مدنظر قرار گیرد ، اظهار داشت : لازم است واردات منطقی و صادرات پرسرعت در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد تا شرایط اقتصادی بهتری را برای کشور رقم بخورد .

  بابایی با اشاره به اینکه نباید شاهد ترافیک بار در بنادر باشیم ، بیان کرد : سازمان‌های مرتبط با کاهش دپوی کالا در بنادر می توانند نقش خود را به درستی در ترخیص کالاها ایفا کنند .

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد به تولید و فعالیت های ارزش افزوده‌ای در پسکرانه بنادر توجه بیشتری داشته باشیم ، گفت : سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی به خوبی مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم ظرفیت بالقوه بنادر را بالفعل کنیم ، بنابراین نیازمند آن هستیم که سازمان های درگیر به کمک سازمان بنادر و دریانوردی بشتابند و اینگونه از نقش ویژه بنادر در بهبود وضعیت تولید کشور استفاده کنیم .
  مطالب مرتبط

  تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری

  تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری

  در دوره پساتحریم و بازگشت احتمالی شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی به بنادر ایران ، مجموعه بندری و اپراتورهای کشور باید آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند سرویس‌های خوبی را به کشتیرانی‌های خارجی ارائه کنند .

  |

  حرکت به سمت استفاده از سیستم های خودران و کنترل از راه دور کشتی ها توسط هلند

  حرکت به سمت استفاده از سیستم های خودران و کنترل از راه دور کشتی ها توسط هلند

  فناوری خودران دریایی به سرعت در حال به کارگیری بوده و در میان اپراتورهای تجاری تقاضای زیادی وجود دارد ؛ ما آینده ای را متصور هستیم که همه شناورهای نوساز از تکنولوژی فرمان مستقل و خودران به صورت استاندارد برخوردار باشند .

  |

  تاثیر کرونا بر افزایش تردد کشتی های کانتینری و تاخیر در حمل و نقل ریلی جهان

  تاثیر کرونا بر افزایش تردد کشتی های کانتینری و تاخیر در حمل و نقل ریلی جهان

  حجم محموله های کانتینری ، اگر بالاتر از سطح انتظار برای این بازه زمانی از سال نباشد ، کمتر هم نیست . اکنون تردد کشتی های تجاری تا حدود زیادی به حالت عادی خود بازگشته است . در مورد کالاهای مربوط به برخی صنایع مانند صنعت فولاد یا جابجایی قطعات خودروسازی نیز بهبود حاصل شده است .

  |

  نظرات کاربران