در حال بارگذاری ...
 • اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال دارد

  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی به خوبی مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم ظرفیت بالقوه بنادر را بالفعل کنیم ، بنابراین نیازمند آن هستیم که سازمان های درگیر به کمک سازمان بنادر و دریانوردی بشتابند و اینگونه از نقش ویژه بنادر در بهبود وضعیت تولید کشور استفاده کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پویایی تولید ، اشتغال ، صادرات و ترانزیت ؛ تنها بخشی از اثرات مثبت رونق بنادر است ، گفت : با استفاده از ظرفیت های دریایی و بندری کشور می‌توان سهم اقتصادی خود را در بازارهای منطقه افزایش دهیم .

  علی بابایی کارنامی با اشاره به ضرورت توسعه ریلی و اتصال بنادر کشور به شبکه سراسری ریلی ، اظهار داشت : اتصال راه آهن به تمام بنادر شمالی و جنوبی باید به عنوان یک کار ویژه در دستور کار قرار گیرد . اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال خواهد داشت چرا که ریل ، حمل و نقل مطلوب‌تر کالا را برای کشور به دنبال خواهد داشت .

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور ، سهم بیشتری از بازارهای منطقه‌ای به دست آوریم ، گفت : پویایی تولید ، اشتغال ، صادرات ، واردات و ترانزیت کالا تنها بخشی از اثرات مثبت رونق بنادر است . باید بتوانیم بار ترافیکی کشور و منطقه را مدیریت کنیم و به طور جدی‌تری اتصال بنادر ایران را به شبکه ریلی سراسری در دستور کار قرار دهیم ، گفت : هیچ مسیری بهتر از حمل و نقل دریایی برای انتقال کالا در دنیا وجود ندارد و ضرورت دارد از ظرفیت فوق‌العاده جغرافیایی و ترانزیتی کشور در راستای اتصال کشورهای منطقه و دنیا به یکدیگر بهره‌مند شویم .

  وی ادامه داد : تسهیل شرایط صادرات و واردات کالا از/به بنادر از مهم‌ترین مسائلی است که بایستی مدنظر قرار گیرد ، اظهار داشت : لازم است واردات منطقی و صادرات پرسرعت در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد تا شرایط اقتصادی بهتری را برای کشور رقم بخورد .

  بابایی با اشاره به اینکه نباید شاهد ترافیک بار در بنادر باشیم ، بیان کرد : سازمان‌های مرتبط با کاهش دپوی کالا در بنادر می توانند نقش خود را به درستی در ترخیص کالاها ایفا کنند .

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد به تولید و فعالیت های ارزش افزوده‌ای در پسکرانه بنادر توجه بیشتری داشته باشیم ، گفت : سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی به خوبی مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم ظرفیت بالقوه بنادر را بالفعل کنیم ، بنابراین نیازمند آن هستیم که سازمان های درگیر به کمک سازمان بنادر و دریانوردی بشتابند و اینگونه از نقش ویژه بنادر در بهبود وضعیت تولید کشور استفاده کنیم .
  مطالب مرتبط

  همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر

  همراهی مجلس برای پشتیبانی‌ و رفع موانع تولید در پسکرانه بنادر

  ارائه تسهیلات ، لحاظ معافیت های مالی ، پرداخت یارانه ، پشتیبانی مادی و معنوی از مهمترین اقداماتی است که به منظور فعالیت بخش خصوصی و انجام سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر باید مدنظر قرار گیرد و با توسعه این مناطق شاهد افزایش بهره وری تولید و اشتغالزایی باشیم .

  |

  بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴

  بهره برداری از اولین کشتی باری بدون آلایندگی با پیشران بادی - هیدروژنی از سال ۲۰۲۴

  انرژی بادی علاوه بر یک موتور احتراق داخلی با سوخت هیدروژن به عنوان پیشران خواهد بود . بر اساس طراحی این کشتی که در سال ۲۰۲۱ توسعه بیشتری خواهد یافت ، هیدروژن به صورت فشرده در داخل کشتی ذخیره می شود .

  |

  بندر شهید رجایی ، بندر اقیانوسی ایران و راه‌های عبور از شرایط تحریم

  بندر شهید رجایی ، بندر اقیانوسی ایران و راه‌های عبور از شرایط تحریم

  در شرایط متاثر از تشدید تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا و همچنین تهدیدهایی که نبض اقتصاد کشور یعنی بنادر را نشانه رفته بود، تمامی تلاشگران حوزه دریایی و بندری با تصمیمات هوشمندانه و ریسک‌پذیری جسورانه در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم اهتمام مجدانه ای داشته و مدیریت یعنی ...

  |

  نظرات کاربران