در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به کرونا در این فرودگاه وجود ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از کاهش ۴۲ درصدی مسافر طی ۹ ماه نخست امسال و کاهش ۴۵ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته ، خبر داد و اظهار کرد که اکنون پروتکل‌های بهداشتی در این فرودگاه به دقت رعایت می‌شوند .

  غلامرضا دهقانی زاده به تشریح وضعیت پروازها در این فرودگاه پرداخت و اظهار کرد : اکنون به‌طور مرتب پرواز بین مسیرهای داخلی همچون تهران ، مشهد ، اصفهان ، شیراز و گرگان و همچنین بین مسیرهای خارجی دوبی و مسقط برقرار است .

  دهقانی زاده با بیان اینکه تاکنون کنسلی پرواز در این فرودگاه به دلیل نقص فنی یا بدی هوا رخ نداده است ، افزود : مدتی پیش یک کنسلی در فرودگاه داشتیم که ارتباطی با فرودگاه نداشت و آنچه به وقوع پیوست مربوط به چارتر کننده پرواز بود . مطابق آمار ، میزان تردد مسافر طی ۹ ماه امسال ، نسبت به ۹ ماه سال گذشته ، حدود ۴۲ درصد کاهش داشته است که علت عمده آن ، شیوع کرونا بوده است .

  وی با بیان اینکه به‌رغم همه رخدادهای منطقه ، امنیت پرواز در آسمان خلیج‌فارس و تنگه هرمز برقرار است ، خاطرنشان کرد : اکنون پروازها به‌راحتی انجام می‌شوند و هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد .

  دهقانی زاده گفت : در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به کرونا در این فرودگاه وجود ندارد .

  مدیرکل فرودگاه قشم با اشاره به پروژه‌های در حال احداث در این فرودگاه گفت : اکنون دو پروژه در فرودگاه قشم ؛ یکی ساختمان تکنیکال بلاک (برج مراقبت) و دیگری نصب سیستم آی ال اس (ILS) در دست اقدام است . همچنین پروژه دیوتی فری شاپ نیز از سوی سرمایه‌گذار در حال تکمیل شدن است که تا پایان سال قرار است به افتتاح برسد .
  مطالب مرتبط

  ضرورت ارائه تست کرونای منفی سه برگه در فرودگاه‌ها از سوی مسافران خارجی

  ضرورت ارائه تست کرونای منفی سه برگه در فرودگاه‌ها از سوی مسافران خارجی

  به تازگی مطابق تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت به امضا رسیده ، به‌ منظور جلوگیری از ارائه تست جعلی کرونا و مطابق توافق بین این دو وزارتخانه ، مقرر شد تا مسافران از آزمایشگاه‌هایی که مورد تائید وزارت بهداشت در کشورهای خارجی است ، تست کرونا را برای ورود ...

  |

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  برای اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان شرایط بهداشتی محیطی و فردی را ایجاد کردیم و به لطف خدا اکنون شاهد تکمیل برخی برنامه ها هستیم اما نمی‌شود از پیامدهای منفی شیوع کرونا بر برخی فعالیت‌ها غافل بود لذا امیدواریم این معضل از جهان ریشه کن شود تا بتوانیم در کشور عزیزمان و در ...

  |

  تأکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی و ادامه این روند در حوزه هوایی

  تأکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی و ادامه این روند در حوزه هوایی

  همه ایرلاین‌ها باید نسبت به بحث ایمنی بسیار حساس باشند . در بحث ایمنی هواپیما مطلقاً نباید ریسک شود . به‌منظور توسعه زنجیره تامین ملی در بخش هوایی ، ضرورت دارد تا شرکت‌های هواپیمایی از ظرفیت شرکت‌های داخلی به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند .

  |

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  علی‌رغم تمامی چالش‌ها و مشکلاتی که برای تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی به وجود آمده ، حتی لحظه‌ای از شبانه‌روز جریان تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز کشور نباید متوقف شود و آسودگی خاطر مردم را از این لحاظ باید کسب کرد .

  |

  نظرات کاربران