در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به کرونا در این فرودگاه وجود ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از کاهش ۴۲ درصدی مسافر طی ۹ ماه نخست امسال و کاهش ۴۵ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته ، خبر داد و اظهار کرد که اکنون پروتکل‌های بهداشتی در این فرودگاه به دقت رعایت می‌شوند .

  غلامرضا دهقانی زاده به تشریح وضعیت پروازها در این فرودگاه پرداخت و اظهار کرد : اکنون به‌طور مرتب پرواز بین مسیرهای داخلی همچون تهران ، مشهد ، اصفهان ، شیراز و گرگان و همچنین بین مسیرهای خارجی دوبی و مسقط برقرار است .

  دهقانی زاده با بیان اینکه تاکنون کنسلی پرواز در این فرودگاه به دلیل نقص فنی یا بدی هوا رخ نداده است ، افزود : مدتی پیش یک کنسلی در فرودگاه داشتیم که ارتباطی با فرودگاه نداشت و آنچه به وقوع پیوست مربوط به چارتر کننده پرواز بود . مطابق آمار ، میزان تردد مسافر طی ۹ ماه امسال ، نسبت به ۹ ماه سال گذشته ، حدود ۴۲ درصد کاهش داشته است که علت عمده آن ، شیوع کرونا بوده است .

  وی با بیان اینکه به‌رغم همه رخدادهای منطقه ، امنیت پرواز در آسمان خلیج‌فارس و تنگه هرمز برقرار است ، خاطرنشان کرد : اکنون پروازها به‌راحتی انجام می‌شوند و هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد .

  دهقانی زاده گفت : در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به کرونا در این فرودگاه وجود ندارد .

  مدیرکل فرودگاه قشم با اشاره به پروژه‌های در حال احداث در این فرودگاه گفت : اکنون دو پروژه در فرودگاه قشم ؛ یکی ساختمان تکنیکال بلاک (برج مراقبت) و دیگری نصب سیستم آی ال اس (ILS) در دست اقدام است . همچنین پروژه دیوتی فری شاپ نیز از سوی سرمایه‌گذار در حال تکمیل شدن است که تا پایان سال قرار است به افتتاح برسد .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۵۰ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰

  کاهش ۵۰ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰

  کلیه سفرهای حمل و نقل برون شهری به صورت کنترل شده و بر اساس پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت انجام شده اند . با توجه به لزوم استعلام وضعیت سلامت متقاضیان سفر پیش از فروش بلیت از سامانه سروا وزارت بهداشت ، در بازه ۲۰ روزه مذکور و از میان کدهای ملی استعلام شده قبل از فروش بلیت به ...

  |

  ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد

  ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد

  ‌سازمان هواپیمایی کشوری تابع ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا است و طبق نظر آنها پروازهای ترکیه برای هر مدتی که لازم باشد ، قطعا بلافاصله پس از این‌که ستاد ملی مبارزه با کرونا این موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کند ، ما پروازها به ترکیه را لغو خواهیم کرد .

  |

  کاهش ۳۴ درصدی جابجایی مسافر در خوزستان طی هفته اول فروردین ماه

  کاهش ۳۴ درصدی جابجایی مسافر در خوزستان طی هفته اول فروردین ماه

  با توجه به الزامی بودن ارائه تست منفی کرونا برای مسافران خروجی از پایانه های مسافربری استان ، در هفته اول فروردین تعداد ۱۳ هزار و ۲۷۴ تست از مسافران توسط تیم های مراکز بهداشت مستقر در پایانه ها گرفته شد که از این تعداد تست ۹۰ نفر مثبت اعلام و از صدور بلیط برای آنها جلوگیری به ...

  |

  نظرات کاربران