در حال بارگذاری ...
 • بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه حمل و نقل هوایی کوچک و هوانوردی عمومی در استان هرمزگان برگزار شد .

  در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، رییس هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان ، مدیرکل فرودگاه های هرمزگان و آرمان بیات ، نماینده مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و عضو کمیته توسعه هوانوردی عمومی برگزار شد ، ابعاد فرصت های جدید توسعه کسب و کارهای مرتبط با حمل و نقل هوایی کوچک و هوانوردی عمومی تشریح شد .

  نماینده مدیرعامل در این نشست فرصت های جدید را مورد حمایت جدی مجموعه وزارت راه و شهرسازی و مشخصا سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دانست و افزود : توسعه این بخش ضمن تاثیر بر اقتصاد فرودگاهی موجب ایجاد و گسترش شبکه پروازی کوتاه و فراهم شدن امکان دسترسی سریع به مناطق می شود که خود در رشد اقتصاد منطقه ای موثر است و کاهش انزوای جغرافیایی ، اجتماعی و اقتصادی را به همراه دارد .

  وی گفت : همچنین حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  بیات ، اصلاح و ایجاد زیرساخت لازم در چهار بخش فرودگاهی ، ناوبری ، حقوقی و پشتیبانی را از مهمترین اقدامات در دستور کار معرفی کرد که سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان دو نهاد اصلی حاکمیتی و زیرساختی هوانوردی کشور ، در حال انجام آن هستند .

  وی دو بخش زیرساخت و بهره برداری را از یکدیگر جدا و در عین حال دو روی سکه نامید و گفت : ایجاد زیرساخت از وظایف دولت و بخش بهره برداری از زیرساخت از جمله وظایف بخش خصوصی است که عدم توجه به هر یک از آن ها ، مانع تحقق راهبرد توسعه است .

  همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن استقبال از اقدامات خوب انجام شده صنعت هوانوردی را نقطه عطفی برای توسعه شهری ، منطقه ای و گردش منابع در پهنه استان نامید .

  وی ضمن بیان اعلام آمادگی سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران استانی بویژه بومیان مقیم کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس ، این فرصت را برای توسعه مراوده های فرا منطقه ای ، استثنایی دانست .

  مدیرکل فرودگاه های استان هرمزگان نیز آمادگی فرودگاه بندرعباس و سایر فرودگاه های تحت مدیریت خود را در جهت حمایت و پشتیبانی عملیاتی از توسعه حمل و نقل هوایی کوچک و هوانوردی عمومی اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح جزئیات تعیین کفایت سرمایه برای تأسیس شرکت‌های هواپیمایی

  تشریح جزئیات تعیین کفایت سرمایه برای تأسیس شرکت‌های هواپیمایی

  برای چارتری داخلی ۱۲۰۰ میلیارد ریال ، برای چارتری بین‌المللی ۴ هزار میلیارد ریال ، برای برنامه‌ای داخلی ۴ هزار میلیارد ریال ، برای برنامه‌ای بین‌المللی ۴۵۷۰ هزار میلیارد ریال ، برای فول AOC به میزان ۸ هزار میلیارد ریال و برای هلی‌کوپتری ۱۳۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد .

  |

  ابلاغ دستورالعمل مراقبت مسافران مشکوک به ابتلای کرونا در مبادی مرزی هوایی

  ابلاغ دستورالعمل مراقبت مسافران مشکوک به ابتلای کرونا در مبادی مرزی هوایی

  در این دستورالعمل توضیحاتی درباره قرنطینه آمده و اشاره شده که اعزام به قرنطینه پس از ورود به کشور شامل قرنطینه ۱۴ روزه در محل اسکان شخصی است که تمام مسافران ورودی بدون علامت و دارای تست منفی پس از گذر از بخش گذرنامه بدون استفاده از وسیله نقلیه عمومی گروهی به محل قرنطینه عازم ...

  |

  ارایه خدمات با کیفیت به پروازهای نوروزی فرودگاه مهرآباد همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

  ارایه خدمات با کیفیت به پروازهای نوروزی فرودگاه مهرآباد همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

  باید شرکت‌های هواپیمایی برنامه پروازهای نوروزی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ارایه دهند و برای انجام بهترین خدمات با کمترین میزان تاخیر پروازی و ایستایی مسافران برنامه‌ریزی و تلاش کنند .

  |

  نظرات کاربران