در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از ۲ مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی در استان اصفهان تا پایان امسال

  خستگی و خواب آلودگی از عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کویری است که این مجتمع‌ها می‌توانند نقش مهمی در کاهش این مشکلات داشته باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت : ۲ مورد از مجموع ۲۵ مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی در دست ساخت محورهای ارتباطی استان اصفهان تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد .

  محمدعلی صلواتی با اشاره به فعال بودن ۵۰ مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی در جاده‌های استان اظهار داشت : استان اصفهان از لحاظ تعداد مجتمع‌های در حال بهره برداری و در دست ساخت ، رتبه اول کشور را دارد .

  او به افزایش ۲ مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی دیگر اشاره کرد و افزود : یکی از اهداف اصلی ساخت این مجتمع‌های بین راهی ارتقا ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای است . خستگی و خواب آلودگی از عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کویری است که این مجتمع‌ها می‌توانند نقش مهمی در کاهش این مشکلات داشته باشند .

  او اضافه کرد : در شرایط کرونایی کارشناسان حوزه فنی و نظارت این اداره کل با حضور در مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا وضعیت این مراکز را بررسی می‌کنند . شیوع کرونا مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی را همانند سایر صنوف با چالش کاهش تقاضا مواجه کرده و مشکلاتی را به آن‌ها وارد کرده است .

  به گفته او در این شرایط نظارت‌ها و کنترل‌های بهداشتی ویژه در راستای رعایت استاندارد‌های لازم برای سلامت مسافران بر این اماکن همچنان ادامه دارد و ضد عفونی این مجتمع‌ها به صورت روزانه انجام می‌شود .

  صلواتی با بیان اینکه این مجتمع ها ، خدمات عمومی شامل توقفگاه ، جایگاه سوخت ، رستوران و اتاق استراحت ، به مسافران در استان خدمات ارائه می‌کنند از مردم خواست هرگونه شکایت ، انتقاد یا پیشنهاد خود را از مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی استان به شماره ۳۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند .

  استان اصفهان از نظر تعداد شرکت حمل و نقل بار ، پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل ، رتبه اول کشور را دارد .

  بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو با ۴۸ هزار راننده در ناوگان حمل و نقل بار استان فعالیت می‌کنند که نزدیک به ۱۰ درصد از ناوگان حمل بار کشور را شامل می‌شوند .
  مطالب مرتبط

  جابجایی ۲۰۵ میلیون تن بار توسط ناوگان باری جاده ای در استان آذربایجان شرقی

  جابجایی ۲۰/۵ میلیون تن بار توسط ناوگان باری جاده ای در استان آذربایجان شرقی

  در حال حاضر تعداد ناوگان باری سنگین دارای کارت هوشمند استان ۲۴۷۱۴ دستگاه , تعداد رانندگان باری دارای کارت هوشمند ۳۲۶۶۳ نفر و تعداد اتوبوس ناوگان حمل ونقل مسافری استان ۶۹۳ دستگاه است .

  |

  تجهیز تمامی محورهای شریانی استان مازندران به سامانه ثبت تخلف سرعت

  تجهیز تمامی محورهای شریانی استان مازندران به سامانه ثبت تخلف سرعت

  این سامانه ها قابلیت تشخیص انواع تخلفات از جمله سرعت لحظه ای غیر مجاز در محل نصب سامانه ، سرعت غیر مجاز متوسط در طول مسیر ها بین دو سامانه ، تخلف عدم تردد از بین خطوط و عدم رعایت فاصله طولی با برخودروی جلویی را دارند .

  |

  نظرات کاربران