در حال بارگذاری ...
 • رونق حمل و نقل دریایی و توسعه صنعت گردشگری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل سازمان بنادر گفت : حمایت از ساخت شناورهای جدید به منظور ارتقاء ناوگان دریایی توسط متخصصان داخلی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  محمد راستاد درباره ساخت شناور در کشور ، تصریح کرد : حمایت از ساخت شناورهای جدید توسط شناورسازی های داخلی به منظور ارتقاء ناوگان دریایی و بهره گیری از توانمندی های داخلی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی ، قرار دارد .

  وی با بیان اینکه ساخت شناور توسط تولیدکنندگان داخلی در راستای ایجاد اشتغال ، توسعه صنایع دریایی ، بهبود وضعیت گردشگری دریایی و ارتقاء سطح ایمنی سفرهایی دریایی است ، تصریح کرد : از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ؛ تسهیلات ارزان قیمت خرید شناور ارائه می شود ، البته این امر منوط به آن است که شناور مورد تقاضا ، تولید داخل باشد . ‌وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم حمایتی از رونق حمل و نقل دریایی ، صنایع دریایی و گردشگری دریایی را دارد .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد : باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت کالا در بنادر کشور ، گفت : در حال حاضر حدود ۴ میلیون تن کالا اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بالغ بر یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است .

  وی با اشاره به اینکه میزان کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بالغ بر ۷ میلیون تن است ، افزود : در حال حاضر حدود ۹۲ هزار TEU کالای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد . از مجموع میزان حمل و نقل تجارت دریایی کشور حدود ۵۰ درصد به بندر شهید رجایی و بنادر این استان اختصاص دارد ؛ در راستای سیاست توزیع تخلیه و حمل کالاهای اساسی بین بنادر تجاری کشور بندر شهید رجایی توانسته است نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشد .
  مطالب مرتبط

  از ۹ پست اسکله تخلیه و نگه‌داری کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی ، ۳ پست آن مخصوص تخلیه روغن نباتی است .

  |

  بیشترین میزان عملیات کانتینری مربوط به بندر شهیدرجایی به مقدار ۶۹۴ هزار و ۴۵۰ TEU بوده که ۸۷ درصد از عملیات کانتینری کشور را شامل می شود و این میزان رشد در حالی رخ داده که اکثر بنادر کشور با وضعیت قرمز کرونایی روبرو بوده ولی با برنامه ریزی های انجام شده و رعایت شیوه نامه های ...

  |

  تعمیرات این سه مادربرد ۱۱۱هزار دلار ؛ صرفه جویی ارزی در برداشته است .

  |

  طی پنج ماهه سال جاری ؛ با پهلوگیری ۳۲ فروند کشتی یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۶۳ تن کالاهای اساسی ازجمله روغن نباتی ، برنج ، ذرت ، شکر ، کنجاله سویا ، کود ، گندم و جو در بندر شهید رجایی تخلیه شده است .

  |

  به منظور رفع دغدغه مورد اشاره طرح انتقال محصولات معدنی با استفاده از پاکت های دریچه دار و گنتری کرین آغاز شد بدین شکل که کشتی گیرلس (فاقد کرین) با استفاده از گنتری کرین های مستقر در ترمینال یک این بندر با استفاده از فناوری های نوین بارگیری شد .

  |

  نظرات کاربران