در حال بارگذاری ...
 • رونق حمل و نقل دریایی و توسعه صنعت گردشگری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل سازمان بنادر گفت : حمایت از ساخت شناورهای جدید به منظور ارتقاء ناوگان دریایی توسط متخصصان داخلی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  محمد راستاد درباره ساخت شناور در کشور ، تصریح کرد : حمایت از ساخت شناورهای جدید توسط شناورسازی های داخلی به منظور ارتقاء ناوگان دریایی و بهره گیری از توانمندی های داخلی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی ، قرار دارد .

  وی با بیان اینکه ساخت شناور توسط تولیدکنندگان داخلی در راستای ایجاد اشتغال ، توسعه صنایع دریایی ، بهبود وضعیت گردشگری دریایی و ارتقاء سطح ایمنی سفرهایی دریایی است ، تصریح کرد : از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ؛ تسهیلات ارزان قیمت خرید شناور ارائه می شود ، البته این امر منوط به آن است که شناور مورد تقاضا ، تولید داخل باشد . ‌وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم حمایتی از رونق حمل و نقل دریایی ، صنایع دریایی و گردشگری دریایی را دارد .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد : باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت کالا در بنادر کشور ، گفت : در حال حاضر حدود ۴ میلیون تن کالا اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بالغ بر یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است .

  وی با اشاره به اینکه میزان کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بالغ بر ۷ میلیون تن است ، افزود : در حال حاضر حدود ۹۲ هزار TEU کالای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد . از مجموع میزان حمل و نقل تجارت دریایی کشور حدود ۵۰ درصد به بندر شهید رجایی و بنادر این استان اختصاص دارد ؛ در راستای سیاست توزیع تخلیه و حمل کالاهای اساسی بین بنادر تجاری کشور بندر شهید رجایی توانسته است نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشد .
  مطالب مرتبط

  ۱۲ فروند کشتی دیگر در لنگرگاه بندرعباس مستقر هستند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و سپری کردن فرآیند قانونی و اسنادی طی روزهای آینده در اسکله‌های ویژه کالاهای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شوند .

  |

  بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور علاوه بر کالاهای کانتینری حجم گسترده‌ای از عملیات جابه‌جایی کالاهای عمومی به خصوص محصولات فولادی و فله خشک (غله و سنگ آهن) ، فله مایع (روغن‌های خوراکی) را بر عهده دارد .

  |

  رسیدگی به چالش های دریانوردان در مواجهه با موانع تردد در زمان قرنطینه در هنگام سوارشدن به کشتی یا بازگشت به وطن ، رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه واکسیناسیون و خدمات درمانی ، مهمترین موضوعاتی بود که در این اجلاس به صورت ویژه و خارج از چارچوب های مصوب قبلی مورد بررسی قرار گرفت ...

  |

  در کارگروه ، طرح توجیهی مطرح و مباحث مختلف آن توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفته است که بعد از بازدید میدانی و بررسی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در خصوص اعطای یا عدم گشایش مرز تصمیم‌گیری خواهد شد .

  |

  در شش ماهه نخست امسال ۸۲۴ فروند کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲,۴ درصد افزایش داشته است .

  |

  نظرات کاربران