در حال بارگذاری ...
 • مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون ، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است ، می‌تواند عوارض دریافت کند ؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود ؛ بنابراین شهرداری‌ها نباید از دو محل عوارض دریافت کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رئیس مجلس شورای اسلامی جهت اصلاح قوانین مربوط به دریافت عوارض از شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و اظهار کرد که ما با اخذ عوارض بدین گونه که هست موافق نیستیم .

  تورج دهقانی زنگنه درباره اخذ عوارض شهرداری‌ها که از شرکت‌های هواپیمایی در شهرستان‌های مختلف دریافت می‌شود ، عنوان کرد : شهرداری‌ها بر اساس قانون این عوارض را دریافت می‌کنند و امکان حذف آن وجود ندارد . عوارض‌ها درآمد پایدار شهر هستند و بر همین مبنا ، شهرداری‌ها موظف هستند که مطابق قانون این عوارض را از شرکت‌های هواپیمایی اخذ کنند .

  زنگنه اظهار کرد : مشکل این است که هم‌اکنون این قانون وجود دارد و برای هرگونه تغییر ، باید این خواسته طی لایحه‌ای تقدیم مجلس شود و نمایندگان مجلس نیز پس از بررسی ، نسبت به اصلاح آن اقدام کنند .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران انجمن ایرلاین‌های کشور خبر داد و تصریح کرد : طی این دیدار مشکلات ایرلاین‌های کشور مطرح شد و این موضوع مورد تأکید قرار گرفت که این اشکال مربوط به قانون است و باید اصلاح شود .

  زنگنه افزود : یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون ، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است ، می‌تواند عوارض دریافت کند ؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود ؛ بنابراین شهرداری‌ها نباید از دو محل عوارض دریافت کنند .

  وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری با اخذ عوارض بدین‌گونه موافق نیست ، خاطرنشان کرد : باید این قانون به‌گونه‌ای اصلاح شود که طی آن محل سوار شدن مسافر ملاک عمل قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  رعایت نکردن محدودیت ۶۰ درصدی در پرواز آبادان - مشهد شرکت قشم ایر

  رعایت نکردن محدودیت ۶۰ درصدی در پرواز آبادان - مشهد شرکت قشم ایر

  در این پرواز ، به علت نقص فنی از هواپیمای جایگزین استفاده شده و با توجه به تغییر هواپیما از ایرباس A۳۲۰ به Rj ۸۵ ، که ظرفیت پذیرش مسافر کمتری دارد ، تعداد مسافران در هواپیمای جایگزین از حد نصاب تعیین شده فراتر رفته . با این حال پرواز همچنان ۱۵ صندلی خالی داشته است .

  |

  ابلاغ لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس‌های گردشگری کشور

  ابلاغ لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس‌های گردشگری کشور

  روز گذشته لغو تمام تورهای گردشگری به مقصد کشور ترکیه اعلام شد و آژانس‌های گردشگری موظف شدند هزینه تورهای فروخته شده را به مردم بازگردانند . این تصمیم پیرو مصوبه پیشین ستاد ملی کنترل بیماری کرونا گرفته شد ، مصوبه‌ای که بنا بر آن بازپرداخت هزینه خرید بلیت به مسافران بدون جریمه ...

  |

  نظرات کاربران