در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به ۲۷۵۲ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای در ۹ ماهه سال جاری

  سازمان راهداری به منظور نظارت مستمر بر فعالیت های بخش حمل ونقل جاده ای برون شهری راه های ارتباطی گسترده ای نظیر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱ را با مخاطبان این بخش ایجاد کرده است تا بتواند نظرها ، پیشنهادها و شکایت های افراد را دریافت و به آن ها رسیدگی کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در ۹ ماهه سال جاری به ۲ هزار و ۷۵۲ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل عمومی جاده ای کشور در قالب کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی شد .

  عباسعلی بنی اسدی مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری در سفر به استان سیستان و بلوچستان اظهار داست : با توجه به اهمیت نظارت بر فعالیت شرکت های حمل و نقل جاده ای در میان تمامی صنوف ، قانون گذار مسئولیت نظارت بر این حوزه را برعهده این سازمان نهاده است .

  وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور سهولت رسیدگی به تخلفات رانندگان و شرکت های فعال بخش حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر این وظیفه را به استان ها واگذار کرده است ، گفت : این سازمان به منظور نظارت مستمر بر فعالیت های بخش حمل ونقل جاده ای برون شهری راه های ارتباطی گسترده ای نظیر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱ را با مخاطبان این بخش ایجاد کرده است تا بتواند نظرها ، پیشنهادها و شکایت های افراد را دریافت و به آن ها رسیدگی کند .

  مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای علائم ایمنی را زبان گویای جاده ها عنوان کرد و افزود : از آنجایی که تابلوها و علائم هشدار دهنده برای راهنمایی و هدایت رانندگان و حفظ و ارتقاء ایمنی جانی کاربران جاده ای نصب می شود رسیدگی به تخلفات حوزه سرقت علائم در اولویت این سازمان قرار دارد . طبق مفاد قانونی مندرج در ماده ۸۸۷ قانون مجازات اسلامی به منظور پیشگیری با هرنوع تخلفات در حوزه سرقت علائم ایمنی مجازات ۳ تا ۱۰ سال برای سارقان این بخش پیش بینی شده است .

  وی تصریح کرد : کاربران جاده ای در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده ای مراتب را به سامانه های تلفنی ، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ اطلاع دهند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد .

  مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه حفاظت از حریم راه ها برای اجرای خدمات رسانی بهتر با مردم وکاربران جاده ای یکی از مهمترین و اولویت دار ترین ماموریت های این سازمان است گفت : بر اساس قوانین هر نوع ساخت و ساز و رعایت نکردن حریم راه ها تخلف محسوب شده و با حضور نماینده دادستان برخورد قانونی لازم با متخلفان انجام می گیرد .

  بنی اسدی با قدردانی از تعامل همیشگی دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان در برخورد با تخلفات حوزه حریم راه ها ، اهمیت افزایش این همکاری و تعاملات در شهرستان های دیگر این استان را یادآور شد .
  مطالب مرتبط

  جابجایی ۲۰۵ میلیون تن بار توسط ناوگان باری جاده ای در استان آذربایجان شرقی

  جابجایی ۲۰/۵ میلیون تن بار توسط ناوگان باری جاده ای در استان آذربایجان شرقی

  در حال حاضر تعداد ناوگان باری سنگین دارای کارت هوشمند استان ۲۴۷۱۴ دستگاه , تعداد رانندگان باری دارای کارت هوشمند ۳۲۶۶۳ نفر و تعداد اتوبوس ناوگان حمل ونقل مسافری استان ۶۹۳ دستگاه است .

  |

  تجهیز تمامی محورهای شریانی استان مازندران به سامانه ثبت تخلف سرعت

  تجهیز تمامی محورهای شریانی استان مازندران به سامانه ثبت تخلف سرعت

  این سامانه ها قابلیت تشخیص انواع تخلفات از جمله سرعت لحظه ای غیر مجاز در محل نصب سامانه ، سرعت غیر مجاز متوسط در طول مسیر ها بین دو سامانه ، تخلف عدم تردد از بین خطوط و عدم رعایت فاصله طولی با برخودروی جلویی را دارند .

  |

  نظرات کاربران