در حال بارگذاری ...
 • حل مشکل بیکاری مردم جزیره قشم با بهره‌گیری از ظرفیت دریایی و بندری

  نگاه ، رویکرد و توجه سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر کوچک چندمنظوره ، اسکله‌های گردشگری و موج‌شکن‌های مردمی موجب شده تا شاهد اقدامات مناسبی در استان هرمزگان باشیم و در این راستا ؛ از سازمان بنادر صمیمانه تشکر می‌کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برای ایجاد یک بندرگاه مناسب در روستای تنبان جزیره قشم ، گفت : حل مشکل بیکاری مردم منطقه با بهره‌گیری از ظرفیت دریایی و بندری در دستور کار قرار دارد .

  منصور آرامی در بازدید از محل اسکه و موج‌شکن مردمی روستای تنبان جزیره قشم که با حضور محمد راستاد ؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد با اشاره به توجه وزارت راه وسازمان بنادر در استفاده هرچه بهتر از سواحل ، بنادر کوچک و اسکله‌های گردشگری به منظور اشتغال مردم بومی منطقه ، اظهار داشت : باید از ظرفیت خدادادی کشور در حوزه دریایی و بندری نهایت بهره را ببریم .

  رئیس فراکسیون توسعه اقتصاد دریامحور مجلس شورای اسلامی ادامه داد : نگاه ، رویکرد و توجه سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر کوچک چندمنظوره ، اسکله‌های گردشگری و موج‌شکن‌های مردمی موجب شده تا شاهد اقدامات مناسبی در استان هرمزگان باشیم و در این راستا ؛ از سازمان بنادر صمیمانه تشکر می‌کنیم .

  نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در روستای تنبان حدود ۱۵۰۰ نفر زندگی می‌کنند ، عنوان کرد : بهترین نعمت برای ایجاد شغل ؛ دریا است و نگاه ویژه‌ی سازمان بنادر و دریانوردی به سواحل جنوبی نظیر بندر خمیر ، بندر جاسک ، بندرعباس و جزیره قشم شرایط مناسبی را رقم زده است و امیدواریم پس از بازدید چندباره مسئولان سازمان ، وضعیت نسبت به قبل بهتر هم شود .

  آرامی افزود : در تلاش هستیم تا بندرگاه مناسبی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم داشته باشیم و با انجام این مهم ، مشکل اشتغال مردم منطقه را حل کنیم .
  مطالب مرتبط

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  شرکت های کشتی سازی که در بوشهر هستند سفارش های جدیدی به آنها داده شده و قراردادهای جدیدی با آنها بسته شد تا این کارخانجات بتوانند در جهت تامین شناورهای مورد نیاز بنادر کشور که سازمان بنادر و دریانوردی سفارش داده سفارش کار داشته باشند.

  |

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

   طول این شناور حدود ۵۵,۵ ، عرض آن ۱۳ و ارتفاع آن ۶ متر و دارای آبخور ۴ متری است و حداکثر تا ۱۶ گره دریایی امکان حرکت دارد و ظرفیت حمل ۲۲ خدمه دریایی را داشته که ۱۰ نفر خدمه و ۱۲ نفر پرسنل مقابله با آلودگی‌های نفتی هستند و ظرفیت مخزن جمع‌آوری آلودگی نفتی آن ۵۵۰ مترمکعب است .

  |

  رونمایی از طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  رونمایی از طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  با طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی ، کاربری مطلوب اراضی و اقدام‌های مدیریتی با ماهیت عملکردی و کالبدی-فضایی در اختیار تصمیم سازان و دیگر کاربران قرار خواهد گرفت .

  |

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  بندر چابهار با اتصال به شبکه ریلی از اهمیت بالاتری در توسعه برخوردار خواهد شد و کشورهای همسایه نظیر افغانستان و آسیای میانه را با سهولت بیشتر و هزینه کمتری به آب‌های آزاداقیانوس ها متصل می‌کند.

  |

  نظرات کاربران