در حال بارگذاری ...
 • نگاه ویژه وزارت راه و شهرسازی به حوزه راه و راه‌آهن استان خراسان‌جنوبی

  اخذ مصوبه کمیسیون ماده ٢٣ برای محور بیرجند - طبس ، سه راهی بشرویه تخصیص اعتبارات کامل به پروژه‌های جهش تولید ، کویری و کریدورهای اصلی استان و اتمام انسداد جاده شهداد - نهبندان از مسائلی است که در حوزه راه‌های استان نیازمند دستور ویژه وزیر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، استاندار خراسان جنوبی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی که در محل دفتر کار محمد اسلامی انجام گرفت ، بر شتاب‌بخشی به روند اجرای پروژه‌های راه و راه آهن استان تأکید کرد .

  ملانوری با اشاره به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی و قرارگیری در دو کریدور اصلی ؛ به تشریح وضعیت راه‌های استان پرداخت و ضمن ارائه توضیحات جامعی در خصوص روند اجرای کار در پروژه راه‌آهن استان ، تشکیل جلسه با صندوق توسعه ملی ، بانک‌های عامل و کنسرسیوم ریلی را به منظور تسریع در اجرای مصوبه صندوق توسعه ملی برای راه آهن بیرجند - یونسی خواستار شد .

  به گفته وی ؛ شتاب بخشی به روند اجرای پروژه راه آهن بیرجند ، مستلزم نگاه ویژه وزارتخانه است .

  ملانوری تصریح کرد : اخذ مصوبه کمیسیون ماده ٢٣ برای محور بیرجند - طبس ، سه راهی بشرویه تخصیص اعتبارات کامل به پروژه‌های جهش تولید ، کویری و کریدورهای اصلی استان و اتمام انسداد جاده شهداد - نهبندان از مسائلی است که در حوزه راه‌های استان نیازمند دستور ویژه وزیر است .

  وی در خصوص تکمیل سالن مسافری ایستگاه راه‌آهن بشرویه، افزایش و نظم دهی به پروازهای فرودگاه بیرجند و تجهیز فرودگاه بیرجند به سامانه یخ زدایی هواپیما را خواستار شد . بر اساس رایزنی هایی که با برخی ایرلاین‌ها انجام گرفته ، در صورت همراهی وزارت راه و شهرسازی ، ۵ پرواز به پروازهای مرکز استان اضافه می‌شود .

  شایان ذکر است در این جلسه که با حضور کفاش معاون امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی و داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همراه بود ، درخواست‌های استاندار خراسان جنوبی با نظر مثبت وزیر راه و شهرسازی همراه و شخص وزیر ، دستورات لازم برای تحقق این مطالبات را صادر کرد .
  مطالب مرتبط

  توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد

  توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد

  توسعه بندر لنگه در دستور کار است . رشد عملکرد بندر لنگه قابل قبول بوده و تاکید کرده‌ایم که هم فرودگاه و هم بندر لنگه بخشی از عملیات تجاری تاریخی کشور است که حتما باید به آن جایگاه برسد .

  |

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  شرکت های کشتی سازی که در بوشهر هستند سفارش های جدیدی به آنها داده شده و قراردادهای جدیدی با آنها بسته شد تا این کارخانجات بتوانند در جهت تامین شناورهای مورد نیاز بنادر کشور که سازمان بنادر و دریانوردی سفارش داده سفارش کار داشته باشند.

  |

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

   طول این شناور حدود ۵۵,۵ ، عرض آن ۱۳ و ارتفاع آن ۶ متر و دارای آبخور ۴ متری است و حداکثر تا ۱۶ گره دریایی امکان حرکت دارد و ظرفیت حمل ۲۲ خدمه دریایی را داشته که ۱۰ نفر خدمه و ۱۲ نفر پرسنل مقابله با آلودگی‌های نفتی هستند و ظرفیت مخزن جمع‌آوری آلودگی نفتی آن ۵۵۰ مترمکعب است .

  |

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  بندر چابهار با اتصال به شبکه ریلی از اهمیت بالاتری در توسعه برخوردار خواهد شد و کشورهای همسایه نظیر افغانستان و آسیای میانه را با سهولت بیشتر و هزینه کمتری به آب‌های آزاداقیانوس ها متصل می‌کند.

  |

  سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی فعلا ممنوع نیست

  سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی فعلا ممنوع نیست

  تا کنون ممنوعیتی برای انجام سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ، قطار یا هواپیما اعلام نکرده‌اند و مسئولان و متولیان بهداشتی اعلام کردند که مردم در اسفند ماه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم نوروز آرامی را تجربه کنیم اما هنوز هیچ اتفاق خاصی ...

  |

  نظرات کاربران