در حال بارگذاری ...
 • آغاز نصب نیوجرسی محور سمنان - فیروزکوه با اعتبار ۶۵ میلیارد ریالی

  مسیر سمنان - فیروزکوه و سمنان – سرخه از مسیرهای پر تردد کشور هستند که سال های گذشته به دلیل رفع نشدن مشکلات زیرساختی و فنی ، خطرناک ، حادثه‌آفرین و ناایمن شده بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی با حضور در استان سمنان ، از محورهای سمنان – فیروزکوه و سمنان – سرخه بازدید کرد.

  در بدو ورود این عضو کابینه دولت دوازدهم به این استان عملیات نصب نیوجرسی در محور سمنان - فیروزکوه با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال آغاز شد .

  محور سمنان - فیروزکوه یکی از محور های اصلی شمال کشور است که با بهره برداری از آن از بار ترافیکی محورهای شمال کشور کاهش یافته است .

  مسیر سمنان - فیروزکوه و سمنان – سرخه از مسیرهای پر تردد کشور هستند که سال های گذشته به دلیل رفع نشدن مشکلات زیرساختی و فنی ، خطرناک ، حادثه‌آفرین و ناایمن شده بوده است . این طرح در هشت کیلومتر از نقاط حادثه خیز محور ارتباطی سمنان - فیروزکوه در دست انجام است . هم اکنون با نصب علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در این محورها ، رفع فقر روکش آسفالت ، برطرف کردن قوس جاده و نصب روشنایی و دوربین نظارتی و کنترل سرعت به جاده‌های قابل اطمینان کشور تبدیل شده اند .

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه حضور خود در استان سمنان با حضور در استانداری در نشستی وضعیت طرح های اجرایی این استان را مورد بررسی قرار داد .

  سفر محمد اسلامی به استان سمنان دو روزه است و از جمله برنامه های سفر دو روزه وزیر راه و شهرسازی به استان سمنان شامل بازدید بیمارستان در حال ساخت مهدیشهر ، پروژه های اقدام ملی سمنان ، محور دامغان - معلمان ، بهره برداری از ۳۶ دستگاه ماشین آلات به روز رسانی شده راهداری استان سمنان ، افتتاح ساختمان بخشداری بسطام و یک طرح عمرانی شاهرود است .

  استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه ، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار کیلومتر راه روستایی دارد .
  مطالب مرتبط

  توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد

  توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد

  توسعه بندر لنگه در دستور کار است . رشد عملکرد بندر لنگه قابل قبول بوده و تاکید کرده‌ایم که هم فرودگاه و هم بندر لنگه بخشی از عملیات تجاری تاریخی کشور است که حتما باید به آن جایگاه برسد .

  |

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  شرکت های کشتی سازی که در بوشهر هستند سفارش های جدیدی به آنها داده شده و قراردادهای جدیدی با آنها بسته شد تا این کارخانجات بتوانند در جهت تامین شناورهای مورد نیاز بنادر کشور که سازمان بنادر و دریانوردی سفارش داده سفارش کار داشته باشند.

  |

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

   طول این شناور حدود ۵۵,۵ ، عرض آن ۱۳ و ارتفاع آن ۶ متر و دارای آبخور ۴ متری است و حداکثر تا ۱۶ گره دریایی امکان حرکت دارد و ظرفیت حمل ۲۲ خدمه دریایی را داشته که ۱۰ نفر خدمه و ۱۲ نفر پرسنل مقابله با آلودگی‌های نفتی هستند و ظرفیت مخزن جمع‌آوری آلودگی نفتی آن ۵۵۰ مترمکعب است .

  |

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  بندر چابهار با اتصال به شبکه ریلی از اهمیت بالاتری در توسعه برخوردار خواهد شد و کشورهای همسایه نظیر افغانستان و آسیای میانه را با سهولت بیشتر و هزینه کمتری به آب‌های آزاداقیانوس ها متصل می‌کند.

  |

  سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی فعلا ممنوع نیست

  سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی فعلا ممنوع نیست

  تا کنون ممنوعیتی برای انجام سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ، قطار یا هواپیما اعلام نکرده‌اند و مسئولان و متولیان بهداشتی اعلام کردند که مردم در اسفند ماه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم نوروز آرامی را تجربه کنیم اما هنوز هیچ اتفاق خاصی ...

  |

  نظرات کاربران