در حال بارگذاری ...
 • تامین اولین قسط سرمایه تکمیل آزادراه حرم تا حرم

  دولت با هدف ارتقا ایمنی راه های کشور توجه ویژه ای به این مساله داشته است و در پنج سال گذشته تعداد این مجتمع ها در کشور ۲ برابر شد و باز هم ساخت آن ادامه دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از جاده در حال ساخت پروژه سرخه - سمنان در مسیر فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگاران ، هدف از این سفر را بازدید از پروژه‌های زیرساختی حوزه وزارت راه و شهرسازی در حوزه‌های راه ، مسکن و بافت‌فرسوده برشمرد و گفت : تکمیل و بهسازی مسیر فیروزکوه که مطالبه مردمی است برای ما جزو پروژه‌های مهم و اولویت‌دار است .

  محمد اسلامی با اشاره به اینکه ۲۰ کیلومتر از این مسیر ۶۵ کیلومتری افتتاح می شود که ۱۰ کیلومتر آن در استان سمنان و ۱۰ کیلومتر آن در استان تهران است ، افزود : مطالعات تکمیلی باقیمانده مسیر که ۴۴ کیلومتر است تکمیل شده و اسناد مناقصه آن در حال آماده شدن است که به زودی برای مناقصه آن فراخوان داده خواهد شد . در عین حال بعد از فراخوان ، پیمانکار مناسبی انتخاب می شود تا این مسیر، بهسازی و ایمن‌سازی شود و برای مردمی که از آن عبور می‌کنند مسیر ، راحت و ایمنی باشد .

  عضو کابینه دولت دوازدهم اعتبار بخش باقیمانده مسیر سرخه - سمنان را در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان و پیش‌بینی کرد تا قیمت تمام شده آن بیشتر شود . تلاش خواهیم کرد تا از محل ردیف بودجه و همچنین با استفاده از منابع تسهیلاتی بانک‌ها ، پروژه با راندمان بالا اجرا شود .

  دو برابر شدن تعداد مجتمع های بین راهی در دولت تدبیر و امید

  وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی درباره مجتمع های بین راهی افزود : دولت تدبیر و امید با هدف ارتقا ایمنی راه های کشور توجه ویژه ای به این مساله داشته است و در پنج سال گذشته تعداد این مجتمع ها در کشور ۲ برابر شد و باز هم ساخت آن ادامه دارد .

  وی تاکید کرد : مجتمع های بین راهی با فواصل استاندارد از سوی وزارت راه و شهرسازی طراحی و فراخوان شده است تا با ورود و سرمایه گذاری مردم این طرح ها احداث شود .

  اولین قسط سرمایه تکمیل آزادراه حرم تا حرم تامین شد

  این عضو کابینه دولت دوازدهم درخصوص مراحل تکمیل آزادراه حرم تا حرم در محدوده استان سمنان نیز افزود : در یک سال و نیم گذشته تلاش شد تا از محل بازار سرمایه برای برخی طرح‌ها تامین سرمایه شود و در بین ۲۱ طرحی که با مجوز بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشمول این رویکرد شد ، اولین طرح آزادراه حرم تا حرم بود . ماه گذشته اولین قسط سرمایه برای تکمیل آزادراه حرم تا حرم تامین شد و به این شیوه احداث این آزادراه سرعت می گیرد تا مردم در مسیر مشهد از مسیر کوتاهتر و ایمن تر استفاده کنند .

  نوسازی ناوگان کامیون کشور در قالب دو طرح

  وزیر راه و شهرسازی درباره طرح این وزارتخانه برای نوسازی ناوگان باری کشور نیز تاکید کرد : بیش از ۵۵ هزار کامیون بالای ۴۰ سال سن در کشور تردد می کنند که ایمنی آنها مساله‌دار و میزان مصرف سوخت بالاست . در یک الگو برای نوسازی ناوگان کامیون در کشور به این منظور ۲۰ درصد از اعتبار مورد نیاز از سوی مالکان خودروی فرسوده تامین می شود و طی قرارداد با سازندگان داخلی و مشارکت بانک ها طرح اجرا می شود .

  اسلامی اضافه کرد : در مدل دیگری ۴۰ درصد مالک و ۶۰ درصد به صورت تسهیلات برای نوسازی کامیون های کشور اقدام می شود . در خصوص واردات کامیون های مدل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به بالا ثبت نام انجام شده و واردات کنندگان در حال ترخیص خودروها از گمرک هستند که کامیون های باکیفیتی به کشور وارد می شود .
  مطالب مرتبط

  توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد

  توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد

  توسعه بندر لنگه در دستور کار است . رشد عملکرد بندر لنگه قابل قبول بوده و تاکید کرده‌ایم که هم فرودگاه و هم بندر لنگه بخشی از عملیات تجاری تاریخی کشور است که حتما باید به آن جایگاه برسد .

  |

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز - بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر بوشهر

  شرکت های کشتی سازی که در بوشهر هستند سفارش های جدیدی به آنها داده شده و قراردادهای جدیدی با آنها بسته شد تا این کارخانجات بتوانند در جهت تامین شناورهای مورد نیاز بنادر کشور که سازمان بنادر و دریانوردی سفارش داده سفارش کار داشته باشند.

  |

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

  به آب اندازی شناور ایرانی دریا پاک در بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی

   طول این شناور حدود ۵۵,۵ ، عرض آن ۱۳ و ارتفاع آن ۶ متر و دارای آبخور ۴ متری است و حداکثر تا ۱۶ گره دریایی امکان حرکت دارد و ظرفیت حمل ۲۲ خدمه دریایی را داشته که ۱۰ نفر خدمه و ۱۲ نفر پرسنل مقابله با آلودگی‌های نفتی هستند و ظرفیت مخزن جمع‌آوری آلودگی نفتی آن ۵۵۰ مترمکعب است .

  |

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار

  بندر چابهار با اتصال به شبکه ریلی از اهمیت بالاتری در توسعه برخوردار خواهد شد و کشورهای همسایه نظیر افغانستان و آسیای میانه را با سهولت بیشتر و هزینه کمتری به آب‌های آزاداقیانوس ها متصل می‌کند.

  |

  سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی فعلا ممنوع نیست

  سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی فعلا ممنوع نیست

  تا کنون ممنوعیتی برای انجام سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ، قطار یا هواپیما اعلام نکرده‌اند و مسئولان و متولیان بهداشتی اعلام کردند که مردم در اسفند ماه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم نوروز آرامی را تجربه کنیم اما هنوز هیچ اتفاق خاصی ...

  |

  نظرات کاربران