در حال بارگذاری ...
 • پایش سلامت رانندگان و خدمه سفر در ناوگان عمومی جاده‌ای استان خراسان رضوی

  حدود هشت هزار و ۴۰۰ راننده در حوزه حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای با حدود پنج هزار دستگاه اتوبوس ، مینی بوس و خودرو سواری کرایه در این استان فعالیت دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت : سلامت رانندگان و خدمه سفر در ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان از نظر ابتلا به کرونا مورد پایش قرار می‌گیرد .

  ابراهیم نصری افزود : شرکت های حمل و نقل مسافربری موظف شدند علاوه بر مسافران ، سلامت رانندگان و خدمه سفر را از طریق سامانه ای که بین وزارت بهداشت و شرکت‌های حمل و نقل مسافر برقرار شده است استعلام و بررسی کنند . با وارد کردن کد ملی خدمه ناوگان مسافربری در آدرس اینترنتی www.safarvip.com و استعلام از نظر عدم ابتلای رانندگان به کرونا، علاوه بر حفظ سلامت خدمه ناوگان مسافربری ، زنجیره  انتقال کرونا در سفرهای بین شهری قطع خواهد شد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی شمار شرکت های حمل و نقل مسافر خراسان رضوی را ۱۳۱ واحد عنوان کرد و گفت : حدود هشت هزار و ۴۰۰ راننده در حوزه حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای با حدود پنج هزار دستگاه اتوبوس ، مینی بوس و خودرو سواری کرایه در این استان فعالیت دارند .

  طی هشت ماه ابتدای امسال و در شرایط شیوع کرونا هشت میلیون و ۳۲۳ هزار و ۵۵۰ فقره بلیت در خراسان رضوی برای مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای برای مقصدهای درون و برون استانی صادر شده است .

  بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با وجود کاهش ۳۸ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی استان در سال جاری در مقایسه با پارسال ، به طور متوسط ماهانه حدود یک میلیون بلیت برای سفر با این ناوگان در مسیرهای درون و برون استانی صادر می‌شود که این موضوع بر اهمیت پایش و بررسی سلامت مسافران از نظر شیوع کرونا افزوده است .
  مطالب مرتبط

  صرفه‌جویی ۲۰ میلیاردی در نوسازی ماشین‌آلات راهداری و توسعه حمل و نقل هوشمند در محورهای استان تهران

  صرفه‌جویی ۲۰ میلیاردی در نوسازی ماشین‌آلات راهداری و توسعه حمل و نقل هوشمند در محورهای استان تهران

  در راستای طرح نصب و راه‌اندازی سامانه‌های کنترل عبور و مرور به عنوان یکی از راهکارهای نظارتی و بازدارنده در حوادث جاده‌‌ای و با توجه به گستردگی شبکه راه‌های استان ، ۲۰ دستگاه تردد شمار ، ۶۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای و تعداد ۲۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری درمحورهای ...

  |

  ساماندهی ۸۷ نقطه حادثه‌خیز در جاده های استان زنجان

  ساماندهی ۸۷ نقطه حادثه‌خیز در جاده های استان زنجان

  این نقاط با اقداماتی همچون خط‌کشی ، نصب علائم هشدار دهنده و تامین روشنایی ، ایمن‌سازی شد . ۴۷ نقطه نیز پرحادثه بود که پروژه‌هایی از جمله اصلاح هندسی جاده و احداث تقاطع غیرهم‌سطح برای آن‌ها در نظر گرفته شد و اغلب این پروژه‌ها نیز به پایان رسیده و ۱۶ نقطه در حال تکمیل است .

  |

  نگاه سازمان راهداری در بحث نوسازی توجه به پتانسیل و تولیدات داخل است

  نگاه سازمان راهداری در بحث نوسازی توجه به پتانسیل و تولیدات داخل است

  سهم سواری کرایه در حمل و نقل جاده‌ای ۲۰ درصد است و جزو مدهای حمل و نقلی است که با توجه به استقبال مسافران ، ‌ویژگی‌های خاصی دارد . وضعیت ناوگان سواری کرایه با وجود محدودیت‌ها،‌ تا اینجا قابل قبول بوده است ، اما ضرورت نوسازی ناوگان از این به بعد بیشتر وجود دارد . 

  |

  نظرات کاربران