در حال بارگذاری ...
 • اطلاعیه هوانوردی ایران درباره کرونای انگلیسی

  بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، سازمان هواپیمایی کشوری در قدم اول به تعلیق پروازها در مسیر مستقیم از انگلستان به ایران اقدام کرد . در گام بعدی در تاریخ دوم دی ماه به همه شرکت های هواپیمایی دنیا طبق اطلاعیه هوانوردی NOTAM تعلیق پروازها از مبدا انگلستان را صادر و پذیرش مسافر از کشور مذکور به ایران را ممنوع کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه سازمان درباره کرونای انگلیسی به همه شرکت های هواپیمایی دنیا اطلاعیه هوانوردی داده است ، گفت : اگر فردی از طریق پرواز ارتباطی با ارائه مدارک گمراه کننده به ایران وارد شود ، با شرکت هواپیمایی قطعا طبق مقررات برخورد خواهد شد .

  حسن خوشخو درباره آخرین وضعیت تعلیق پروازها به کشور انگلستان ، اظهار داشت : تمدید تعلیق پروازها به انگلستان کماکان تا پایان دی ماه ادامه دارد .

  مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها ، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که آیا مدت مذکور تمدید خواهد شد یا خیر ؟ بیان کرد : تمدید تعلیق پرواز از مقصد انگلستان منوط به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است که از طریق وزارت بهداشت و درمان به ما اعلام می شود ؛ چنانچه تصمیم به تمدید این زمان تعلیق باشد ، حتما اعلام خواهیم کرد .

  صدور نوتام برای شرکت های هواپیمایی دنیا مبنی بر ممنوعیت پذیرش مسافر از انگلیس به ایران

  وی در خصوص اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری در جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته کرونا از کشور انگلستان اظهار داشت : بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، سازمان هواپیمایی کشوری در قدم اول به تعلیق پروازها در مسیر مستقیم از انگلستان به ایران اقدام کرد . در گام بعدی در تاریخ دوم دی ماه به همه شرکت های هواپیمایی دنیا طبق اطلاعیه هوانوردی NOTAM تعلیق پروازها از مبدا انگلستان را صادر و پذیرش مسافر از کشور مذکور به ایران را ممنوع کرد .

  برخورد جدی در صورت ارائه مدارک گمراه کننده در پروازهای ارتباطی

  مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها ، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه اقدامات بهداشتی توسط بهداشت مرزی در فرودگاه ها مطابق با پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت صورت می گیرد ، افزود : چنانچه شرکت های هواپیمایی از این بخشنامه تخلف کرده و یا فردی از طریق پرواز ارتباطی (CONNECTION) با ارائه مدارک گمراه کننده به ایران وارد شود ، با شرکت هواپیمایی قطعا بر اساس مقررات برخورد خواهد شد .

  با شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کشور انگلستان ، وزارت راه و شهرسازی به درخواست وزیر بهداشت و درمان از اول دی ماه ۹۹ همه پروازهای بین ایران و انگلستان را تعلیق کرد .

  در آن زمان تأکید شد در راستای جلوگیری از ورود کرونای انگلیسی به کشور پروازها بین ایران و انگلستان تا ۱۴ روز تعلیق می‌شود .

  پس از پایان این تاریخ ، سازمان هواپیمایی کشوری تعلیق پروازها بین ایران و انگلستان را مجددا تا ۳۰ دی ماه تمدید کرد .
  مطالب مرتبط

  تغییر کفایت سرمایه برای تاسیس شرکت هواپیمایی از ۱۰۰ میلیون دلار به ۸۰۰ میلیارد تومان

  تغییر کفایت سرمایه برای تاسیس شرکت هواپیمایی از ۱۰۰ میلیون دلار به ۸۰۰ میلیارد تومان

  هر چند شرایط اقتصادی کشور و شرایط شرکت‌های هواپیمایی در دوران کرونا بر سرمایه گذاری در این صنعت اثرگذار بوده اما همواره درخواست برای تاسیس شرکت هواپیمایی جدید وجود داشته و دارد .

  |

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  |

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون ، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است ، می‌تواند عوارض دریافت کند ؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود ؛ بنابراین ...

  |

  نظرات کاربران