در حال بارگذاری ...
 • از انتقال عملیات ترانشیپ کالاهای صادراتی به خاک عراق ممانعت شود

  حصول شرایط اقتصادی ناپایدار در شرایط کاری کارگران و شاغلان حوزه های مختلف ترانشیپ در مرزهای مشترک با کشور عراق سبب اختلال در معیشت جمعیت قابل توجهی از خانواده های ایرانی خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اتاق خرمشهر با اشاره به اخبار غیر رسمی مبنی بر اینکه مقامات عراقی به دنبال انتقال امور مربوط به حمل و نقل ، تخلیه و بارگیری و ترانشیپ کالاهای وارده از ایران به محدوده داخلی عراق هستند ، رایزنی برای ممانعت از انجام این تغییر را خواستار شد .

  هانی فیصلی گفت : اخبار غیر رسمی از فعالان اقتصادی کشور عراق حاکی از این است که مقامات این کشور به صورت جدی پیگیر انتقال امور مربوط به حمل و نقل ، تخلیه و بارگیری و ترانشیپ کالاهای وارده از ایران به محدوده داخلی این کشور در مرزهای مشترک هستند که طبعاَ انجام این امر مضرات و عواقب بدی برای فعالیت های صادراتی کشورمان در پی خواهد داشت . از جمله عواقب حاصل از این تصمیم میتوان به بیکاری تعداد کثیری از شرکت های لجستیکی ، کارکنان و کارگران شاغل در باراندازهای تجاری مربوط به آنها اشاره کرد ، که با انتقال امور مربوط به حیطه تخلیه و بارگیری در خاک عراق ، شاهد از دست دادن جایگاه شغلی و منبع کسب و درآمد آنها خواهیم بود .

  رئیس اتاق خرمشهر ادامه داد : این در حالی است که با وجود شرایط سخت اقتصادی و فشارهای تحریم ، اتخاذ سیاست های اشتغالزایی و حفظ جایگاه شغلی نیروی کار فعال ، یکی از اولویت های اصلی نظام اقتصادی کشور در بهبود سطح معیشت ، تداوم مقاومت اقتصادی و کاهش فشارهای تحریم از دوش اقشار کم درآمد کشور در نظر گرفته شده است .

  او ضمن اشاره به آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری کارگران زحمتکش و کم برخوردار شاغل در حوزه های حمل و نقل و بازرگانی ، در مرزهای مشترک با کشور عراق ، بیان کرد : حصول شرایط اقتصادی ناپایدار در شرایط کاری کارگران و شاغلان حوزه های مختلف ترانشیپ در مرزهای مشترک با کشور عراق سبب اختلال در معیشت جمعیت قابل توجهی از خانواده های ایرانی خواهد شد .

  فیصلی تصریح کرد : با در نظر گرفتن موارد فوق و در راستای حفظ حقوق فعالان اقتصادی و نیروهای کار فعال در این حوزه و همچنین حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک ، لازم است ، تدابیر لازم جهت بهره مندی از نفوذ و قدرت دیپلماسی کشور در جهت رایزنی با همتایان عراقی و ممانعت از اتخاذ تصمیم موصوف ، صورت گیرد . از این رو با مکاتبه با وزارت امور خارجه خواستار ان شدیم تا پیگیری لازم در این زیمنه صورت گیرد .

  رئیس اتاق خرمشهر در پایان ابراز امیدواری کرد: با حل مشکل فوق ، شاهد تداوم رونق اقتصادی در نقاط مرزی و اشتغال پایدار برای کارکنان فعال در آن باشیم .
  مطالب مرتبط

  توسعه صادرات غیرنفتی با رونق صنایع دریایی کشور

  توسعه صادرات غیرنفتی با رونق صنایع دریایی کشور

  بخش خصوصی ؛ علاقمند به فعالیت در حوزه گردشگری دریایی است و در صورت حمایت دولت و ارائه تسهیلات می توان گام های بلندی در توسعه گردشگری دریایی با استفاده از توان داخلی بخش خصوصی برداشت .

  |

  ضرورت حضور مستمر و بلندمدت بخش خصوصی در بنادر

  نکته بسیار مهمى که باید در بنادر کشور مدنظر قرار گیرد ؛ این است که به ظرفیت‌های اقتصادی مغفول توجه شود و مانع از انجام فعالیت‌های موازی یا همان فعالیت‌هایی شد که پیش از این ، ظرفیت‌های آنها کامل شده است .

  |

  افزایش همکاری دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط با حوزه بندر و دریا

  افزایش همکاری دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط با حوزه بندر و دریا

  خوشبختانه تاکنون در بنادر ایران سرمایه‌گذاری بسیار مناسبی صورت گرفته است و همه دستگاه‌ها در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت بندری و دریایی کشور اقدام می‌کنند . فرصت‌های بسیار خوبی به منظور فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور ایجاد شده است و این مسئله رونق اقتصادی و اشتغالزایی ...

  |

  دریا و بندر ؛ محلی مناسب برای تعامل بخش خصوصی و دولت

  دریا و بندر ؛ محلی مناسب برای تعامل بخش خصوصی و دولت

  مشکلات در حوزه های مختلف حتی بخش بندری و دریایی را نبایستی صرفا به دولت و حاکمیت مرتبط دانست ، بلکه در برخی موارد ضعف از بخش خصوصی است که نتوانسته آنچنان که باید و شاید قدرتمند ظاهر شود و امکانات را به خوبی جذب کند .

  |

  راه‌آهن شلمچه - بصره دروازه جدیدی برای صادرات ایران

  راه‌آهن شلمچه - بصره دروازه جدیدی برای صادرات ایران

  دولت ایران به دنبال ایجاد بازارهای متعدد و گسترش مسیرهای تجاری بین همسایگان خود است تا تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد خود را کاهش دهد . هیچ کشوری چنانچه مسیرهای صادراتی مناسبی نداشته باشد نمی‌تواند در دنیای اقتصاد سهم داشته باشد حتی اگر از قدرت و ظرفیت اقتصادی بالایی برخوردار ...

  |

  نظرات کاربران