در حال بارگذاری ...
 • توضیحات روابط عمومی شرکت فرودگاه ها به انتشار خبر بازداشت مدیر فرودگاه آبادان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به دنبال انتشار خبر در برخی رسانه ها مبنی بر بازداشت مدیر فرودگاه آیت اله جمی آبادان و تعدادی از کارکنان این فرودگاه ، روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران متنی را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد .

  توضیحات روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به شرح ذیل است :

  ۱ - مدیر مذکور از تیرماه سال گذشته مسئولیت اداره فرودگاه آبادان را بر عهده گرفت و در این مدت زمان، علیرغم واقعه سیل خوزستان و شیوع ویروس کرونا در کشور ، اقدامات موثر و تحولات اساسی در فرودگاه آبادان از جمله افزایش چشمگیر ظرفیت جابجایی مسافر و پرواز و تمهیدات خاص برای مقابله با گسترش ویروس بدون هیچگونه وقفه در عملیات فرودگاهی و پروازی همزمان با اجرای پروژه های زیرساختی اساسی (که در سه دهه اخیر بی سابقه بوده است) به انجام رسانده است .

  مهمترین پروژه های قابل ذکر عبارتند از احداث ترمینال جدید فرودگاه به مساحت ۷۷۰۰ مترمربع و افزایش ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه مسافر به میزان ۸۰۰ هزار نفر ، بهسازی ترمینال قدیم به مساحت ۱۷۰۰ مترمربع ، محوطه سازی فرودگاه به میزان ۹۷۰۰۰ مترمربع ، اتصال برق شهری به ترمینال جدید ، انتقال آب جزیره مینو به فرودگاه جهت آبیاری فضای سبز ایجاد شده ، ایجاد فضای سبز بلوار و محوطه فرودگاه به مساحت ۲۵۰۰۰ مترمربع ، تجهیز ترمینال جدید به دستگاه های ایکس ری ، گیت وی ، مبلمان ترمینالی ، کانتر پذیرش مسافر ، تسمه نقاله ، نصب دو دستگاه موتور ژنراتور برق اضطراری و دو دستگاه چیلر ، بهره برداری از سالنVIP-CIP فرودگاه .

  ۲ - پس از ورود دستگاه های نظارتی به موضوع فرودگاه آبادان ، در راستای تسهیل در رسیدگی دستگاه های نظارتی به موضوع ، شخصا برای جلوگیری از اخلال در روند عادی رسیدگی به پرونده و اداره امور اجرایی و عملیاتی فرودگاه در تاریخ ۲۱ دی ماه از سمت خود استعفا داده است .

  ۳ - اتهام انتسابی به نامبرده به استناد اظهارات یکی از متهمین پرونده صورت پذیرفته و تا زمان اثبات می باید از انتشار اخبار تخریب کننده و ایجاد شبهه ها پرهیز می گردید .

  ۴ - جای تاسف است ، در شرایطی که اجرای پروژه های بی سابقه و زیربنایی در فرودگاه آبادان می توانست منشا ارایه خدمات مطلوب به مردم این منطقه کم برخوردار باشد و باعث امیدواری و رضایتمندی باشد ، با انتشار اخبار تخریبی ، قبل از تکمیل روند بررسی پرونده ، توفیقات حاصل شده را بر کام مردم عزیز خوزستان و شهر آبادان که در دوران دفاع مقدس، فداکاری ها کرده و اکنون در انتظار بهره مندی هرچند کوچک از توسعه زیرساخت های حمل و نقل منطقه می باشند ، تلخ گردد .

  ۵ - تشکیل پرونده اتهامی نیازمند طی مراحل قضایی بوده لذا تا صدور رای نهایی و مشخص شدن موضوع ، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ، با پذیرش استعفای نامبرده ، اقدام به تعیین فردی متخصص ، متعهد و توانمند به عنوان سرپرست برای فرودگاه آبادان نموده تا ضمن تسریع در بهره برداری از پروژه های اجرا شده خللی در فعالیت های جاری فرودگاه آبادان ایجاد نگردد .
  مطالب مرتبط

  اجرای طرح توسعه فرودگاه شهدای خرم آباد از سرگرفته می شود

  اجرای طرح توسعه فرودگاه شهدای خرم آباد از سرگرفته می شود

  با توجه به نیاز به ایجاد پایگاه هوانوردی عمومی و استفاده از بخش های مختلف آن از جمله تاکسی هوایی ، اورژانس هوایی ، آموزش خلبانی ، تفریحی و ... این طرح با استقبال بخش خصوصی مواجه شده و با رایزنی هایی که صورت گرفته، در آینده نزدیک شاهد تحقق این مهم در راستای رفاه حال هم استانی ها ...

  |

  برگزاری تمرین محدود طرح اضطراری فرودگاه مشهد

  برگزاری تمرین محدود طرح اضطراری فرودگاه مشهد

  این عملیات به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور ارزیاب اعزامی از دفتر مقررات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد .

  |

  انجام TRA آتش نشانی فرودگاهی برای اولین بار در خاورمیانه

  انجام TRA آتش نشانی فرودگاهی برای اولین بار در خاورمیانه

  در یک سال اخیر در حوزه آموزش به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و ماهیت آموزش های تخصصی و عملیاتی این اداره کل ، امکان برگزاری بسیاری از دوره ها وجود نداشت، بنابراین ضمن برگزاری محدود برخی دوره های تئوری ، تلاش ها در دو بخش شامل تمرین های فصلی و آماده سازی زیرساخت ها ...

  |

  نظرات کاربران