در حال بارگذاری ...
 • افزایش فرصت همکاری ایران و عراق از طریق تامین و گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل

  با فرصت‌های تجاری که در ایران وجود دارد و زمینه‌هایی که برای تجار و فعالان اقتصادی کشور عراق در ایران فراهم شده امید است تا فرصت همکاری دو کشور از طریق تامین و گسترش زیرساخت‌های حمل و نقلی افرایش یابد و ایران و عراق بتوانند راه‌های دسترسی به آسیای میانه و چین را به دست آورند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در جریان دیدار با علاء الجبوری وزیر تجارت عراق ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های تجاری دو کشور، گفت: روابط بین دو کشور ایران و عراق روابط بسیار ضروری و راهبردی است و دوملت به لحاظ پیوند فرهنگی و عقیدتی که با هم دارند و تفاهماتی که پیش‌تر بین رهبران دو کشور انجام شده است باید روابط خود را در همه ابعاد، گسترش دهند .

  محمد اسلامی افزود : در سایه گسترش روابط بین دو کشور ایران و عراق، باید فعالان و تجار دو کشور بتوانند فعالیت‌های تجاری خود را گسترش داده و از فرصت‌های همکاری ایجاد شده بهره‌مندی لازم را ببرند .

  عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه تعاملات متنوعی در مذاکرات دو کشور انجام گرفته است که آن تفاهمات در آینده نزدیک موجب تحرکات فراوانی در همکاری‌های آتی خواهد شد ، خاطرنشان کرد : با فرصت‌های تجاری که در ایران وجود دارد و زمینه‌هایی که برای تجار و فعالان اقتصادی کشور عراق در ایران فراهم  شده امید است تا فرصت همکاری دو کشور از طریق تامین و گسترش زیرساخت‌های حمل و نقلی افرایش یابد و ایران و عراق بتوانند راه‌های دسترسی به آسیای میانه و چین را به دست آورند .

  اسلامی بر گسترش و تکمیل راه‌های مواصلاتی دو کشور از طریق ریل و جاده و رفع موانع همکاری در این مسیرها تاکید کرد و گفت : باید ترانزیت بین دو کشور فعال شود .

  وی یادآور شد : در خصوص حمل و نقل جاده‌ای و تسهیل در این حوزه مذاکراتی انجام شده تا کامیون‌های ایرانی بتوانند در هر دو کشور تردد کنند . همچنین تاکید شد تا پروازهایی که در خاک عراق از مقصد ایران بلند می‌شود مانعی نداشته باشند که مقامات عراق پیش‌تر تاکید کردند که در این خصوص ، مشکلی وجود ندارد . مقدمات آغاز و تکمیل مسیر راه آهن شلمچه- بصره در مذاکرات متعدد بررسی شده است و مقدمات برای شروع عملیات اجرایی این خط آهن مهم بین دو کشور فراهم است .

  وی از همتای عراقی خود خواست تا برای تکمیل این خط مهم توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل مقدمات را فراهم کند و زمینی را در اختیار شرکت ساخت در خاک عراق قرار دهند تا بتوانند تجهیز کارگاه را برای انجام عملیات اجرایی در احداث پل‌ها و سایر زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی در این خط فراهم کنند .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت راه‌آهن و معاونت پژوهشی وزارت علوم

  امضا تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت راه‌آهن و معاونت پژوهشی وزارت علوم

  اگر می‌خواهیم نگاه توسعه در کشور پیشرفت کند ، باید آن را با رویکرد دانش‌بنیان دنبال کنیم . این نگاه باید به‌عنوان یک دغدغه در بین افراد ، مدیران و مسئولان در جریان باشد تا از طریق آن پژوهش در کشور پایه‌گذاری شود که هم یک روال بیرونی و هم محتوایی داشته باشد .

  |

  تاکید وزیر راه و شهرسازی به اهتمام خودروسازان به ارتقا صنعت خودروسازی

  تاکید وزیر راه و شهرسازی به اهتمام خودروسازان به ارتقا صنعت خودروسازی

  استانداردها برای نوسازی ناوگان سواری کرایه توسط وزارت راه و شهرسازی تعیین می‌شود و در چنین قراردادهایی اتحادیه سواری کرایه و کارخانه داخلی سازنده خودرو در تعیین نوع ناوگان ، مذاکرات را انجام خواهد داد . در عین حال ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تسهیلات برای نوسازی ...

  |

  افزایش مقتدرانه قابلیت لجستیک و حمل ‌و نقل ایران در دو بخش کالا و مسافر

  افزایش مقتدرانه قابلیت لجستیک و حمل ‌و نقل ایران در دو بخش کالا و مسافر

  تکلیف مشخص ما این است که مقتدرانه قابلیت لجستیک و حمل‌ونقل کشور را در دو بخش کالا و مسافر افزایش داده و از این طریق علاوه بر مقابله با تحریم‌ها، سهم مؤثری در شکوفایی اقتصادی کشور داشته باشیم . مهم‌ترین وظیفه شورا حمایت و حراست از این میراث و ارتقای آن است که بدون داشتن ...

  |

  توسعه صنعت دریامحور زمینه ساز پیشرفت اقتصادی کشور

  توسعه صنعت دریامحور زمینه ساز پیشرفت اقتصادی کشور

  اعتماد به ظرفیت‌های داخلی و گسترش دریانوردی دستور کار جدی دولت است که باعث گسترش حمل و نقل حوزه دریایی می شود و به همین دلیل باید نقش و سهم خودمان را در تمامی کشور در حوزه دریایی روزافزون کنیم و بتوانیم از آن بهره‌مند شویم .

  |

  نظرات کاربران