در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح های جامع و ساماندهی بنادر متناسب با نیاز کشور

  تدوین برنامه توسعه بنادر ، یکی از موضوعاتی است که به صورت جدی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و در قالب طرح جامع بنادر بازرگانی تعریف شده و بر اساس مطالعه مفصل در بنادر شمالی و جنوبی کشور در قالب ۲ فاز مدنظر قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه به روزرسانی طرح جامع ۱۱ بندر بازرگانی بزرگ با افق ۱۴۰۴ ، مدنظر قرار گرفته است ، گفت : توسعه سایر بنادر در قالب طرح های جامع و ساماندهی بطور جدی در حال انجام و پیگیری است .

  محمدرضا اله یار با تأکید بر اینکه طرح های جامع و ساماندهی بنادر ایران ، از سوی سازمان بنادر ، متناسب با نیازهای کشور مدنظر قرار می گیرد ، اظهار داشت : پروژه های سازمان بنادر و دریانوردی در بخش عمران ، ابنیه ، تاسیسات و تجهیزات طی سال های قبل و سال جاری تعریف شده که برخی از این پروژه ها در مرحله اجرا و برخی دیگر در مرحله برنامه ریزی برای انعقاد قرارداد در راستای سند توسعه قرار دارند.

  وی ادامه داد : تدوین برنامه توسعه بنادر ، یکی از موضوعاتی است که به صورت جدی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و در قالب طرح جامع بنادر بازرگانی تعریف شده و بر اساس مطالعه مفصل در بنادر شمالی و جنوبی کشور در قالب ۲ فاز مدنظر قرار گرفته است .

  معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تدقیق و به روزرسانی طرح جامع ۱۱ بندر بازرگانی با افق ۱۴۰۴ دنبال می شود ، عنوان کرد : سایر بنادر نیز در قالب طرح های جامع و ساماندهی ، فرآیند توسعه ای خود را پشت سر می گذارند . تعداد قابل توجهی از بنادر ، تدوین و تصویب طرح های جامع و ساماندهی را پشت سر گذاشته اند ، همچنین برای بنادر کوچک طرح ساماندهی تدوین شده که در تعدادی از بنادر به تصویب رسیده است و با افق ۱۵ ساله تدقیق و تهیه طرح های جامع و ساماندهی انجام خواهد شد .

  وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی پروژه اجرایی در حوزه زیرساختی اعم از ایجاد زیرساخت های جدید و مناسب ، تعمیرات اساسی ، تعمیر و نگهداری سازه ، ابنیه و تاسیسات در بنادر کشور در حال انجام است ، گفت : بخشی از قراردادها در حوزه زیرساختی و بخش دیگری از قراردادها در قالب تأمین تجهیزات مورد نیاز بندری و دریایی و مخابراتی و الکترونیکی و تعمیرات اساسی آن تعریف شده است .

  معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مشکلات و موانع در این مسیر شیوع ویروس کرونا ، اظهار داشت : خوشبختانه هیچ کدام از پروژه های توسعه ای و کارگاه های سازمانی در این دوره به رغم مشکلاتی (شیوع ویروس کرونا و تحریم ظالمانه) که وجود داشت تعطیل نشد ؛ هرچند که در برخی موارد روند انجام کار با چالش های مواجه شد .
  مطالب مرتبط

  ظرفیت بنادر در نیمه سال آینده از ۲۸۵ میلیون تن عبور خواهد کرد

  ظرفیت بنادر در نیمه سال آینده از ۲۸۵ میلیون تن عبور خواهد کرد

  بندر شهید رجایی و بندر امام خمینی (ره) به ‌عنوان پایلوت ، در اجرای برنامه جدید نظام حمل‌ونقل وارد شده‌اند ، این برنامه در حال تسری یافتن به بنادر دیگر است ، نظام جدید حمل‌ونقل تا پایان دولت در همه بنادر اجرا می‌شود .

  |

  تسهیل فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی با رفع تحریم‌ها

  تسهیل فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی با رفع تحریم‌ها

  بخش خصوصی بسیار علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه بندری و دریایی است و علت آن ، بازار مناسب است ؛ قطعا با حل مشکلات موجود فعالیت ها روند مطلوبی پیدا می کند . تفاوت سرمایه گذاری در حوزه دریایی و بندری با سایر بازارهای مالی ، اشتغال آفرینی و رونق تولید است و در عین حال توسعه منطقه ای ...

  |

  نظرات کاربران