در حال بارگذاری ...
 • رفع مشکلات ترانزیتی ایران و عراق و تامین زیرساخت ها در حوزه حمل و نقل

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر تجارت عراق دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار بر رفع موانع همکاری های دو کشور در حوزه های حمل و نقلی برای تسهیل تجارت بین دو کشور ، تاکید شد .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با علاء الجبوری وزیر تجارت عراق و هیات همراه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی دیدار و گفت و گو کرد .

  در این دیدار ، بر رفع مشکلات ترانزیتی دو کشور و تامین زیرساخت‌های این همکاری‌ها در حوزه‌های حمل و نقلی تاکید شد . در این نشست ، در خصوص تکمیل خط آهن بصره - شملچه ، ایجاد شرایط یکسان و تسهیل‌کننده برای حمل و نقل بار بین دو کشور و رفع موانع هوایی بین ایران و عراق ، بحث و تبادل‌نظر شد .

  همچنین این جلسه مقرر شد ، کمیته‌ای بین معاونان وزرای دو کشور تشکیل شود تا موضوعات تسهیل‌کننده ترانزیت دو کشور و عبور کامیون‌های ایرانی و عراقی را به شکل متوازن از مرز دو کشور ، بررسی کنند .

   
  مطالب مرتبط

  آزادراه غدیر بخش بزرگی از جاده ابریشم آزادراهی کشور

  آزادراه غدیر بخش بزرگی از جاده ابریشم آزادراهی کشور

  آزادراه غدیر که عملیات اجرایی آن با ارزش فعلی حدود هفت هزار میلیارد تومان در اسفند ۹۴ آغاز شد تماما در طول یک دولت انجام شده است و سالانه ۲۰ درصد پیشرفت داشته است که رکوردی در انجام پروژه‌های زیرساختی و یک رکورد در تاریخ وزارت راه و شهرسازی به شمار می رود .

  |

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  قرارگاه خاتم کماکان در بندر چابهار مستقر است و این آمادگی را دارد ، تجهیزات هم آنجا مستقر دارد و ما از آن منظر که فرصت از دست نرود تا مهمترین قطب صنعتی و تجاری رشد کند ، سعی می‌کنیم به سرعت برای توسعه فاز دو عمل کنیم .

  |

  در مورد سفرهای نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهیم بود

  در مورد سفرهای نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهیم بود

  سازمان راهداری موظف است کارهای مربوط به راه‌ها از جمله نصب علائم ، خط‌کشی و مسائل مربوط به بهسازی جاده‌ها و همچنین بازرسی از مجتمع‌های رفاهی بین راهی ، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی را در دستور کار داشته باشد تا با آمادگی حداکثری کار تا اعلام مصوبه پیش برود . به همین ...

  |

  نظرات کاربران