در حال بارگذاری ...
 • استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  برای اینکه درک بهتری از شیوه های جدید صورت بگیرد و از این روش ها ، استفاده عملیاتی شود باید تحلیل فنی و اقتصادی از روش های مختلف صورت بگیرد تا تصمیم گیرندگان با دید عمیق تری تصمیمات لازم را اتخاذ کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ نهمین رویداد سه‌شنبه‌های ریلی با طعم فناوری ، روز ۲۳ دی ماه در ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد .

  در نهمین سه‌شنبه‌ ریلی ، روش های نوین برداشت اطلاعات پل ها و زیرساخت های ریلی (با مشارکت دانشگاه تربیت مدرس) ، تجربیات برداشت هوشمند داده ها از پل (با مشارکت دانشگاه علم و صنعت ایران) و برنامه عملیاتی به منظور پیشبرد سامانه هوشمند نت پل ها (Bms) توسط کارشناسان مرتبط ارائه شد .

  سعید رسولی مدیرعامل راه آهن نیز که از طریق ارتباط زنده اینترنتی در این رویداد حضور داشت از همکاران شبکه ریلی بابت پرداختن به موضوعات فناورانه و تلاش در جهت افزایش بهره وری شرکت راه آهن قدردانی کرد .

  وی ابراز امیدواری کرد با توجه به استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، به زودی این رویداد به سه شنبه های ریلی خاورمیانه تبدیل شود تا راه آهن های کشورهای منطقه بتوانند از تجربیات و دستاوردهای یکدیگر بهره مند شوند .

  قائم مقام راه آهن نیز در این رویداد گفت : برای اینکه درک بهتری از شیوه های جدید صورت بگیرد و از این روش ها ، استفاده عملیاتی شود باید تحلیل فنی و اقتصادی از روش های مختلف صورت بگیرد تا تصمیم گیرندگان با دید عمیق تری تصمیمات لازم را اتخاذ کنند .

  بیان بازخورد و نظرات همکاران درباره ایده های مطرح شده در سه شنبه های ریلی و مشارکت بیشتر همکاران مناطق راه آهن ، از دیگر موضوعاتی بود که حسین عاشوری بر آن تاکید کرد .

  معاون تامین سرمایه و اقتصاد حمل و نقل ، سخنران دیگر نهمین رویداد سه‌شنبه‌های ریلی با طعم فناوری گفت : در دنیای امروز ، سازمان ها بدون نوآوری و خلاقیت نمی توانند در انجام وظایف خود موفق باشند و استفاده از فناوری ها ، سازمان ها را به سرعت به سوی بهره وری سوق خواهد داد .

  نوراله بیرانوند با بیان اهداف و رویکردهای مرکز پیشرفت جهادی راه آهن ادامه داد : ایجاد فضای نوآوری و رویکرد فناورانه در حل مسائل ، ترویج رویکرد هوشمند سازی و دیجیتال سازی ، حداکثرسازی مشارکت ذی نفعان راه آهن ، مشارکت هدفمند و روشمند همکاران ، جامعه دانشگاهی و نخبگان ، اولویت بندی مسائل ریلی ، جذب مشارکت سایر ذینفعانی که به مسائل فناوری کمک می کنند و چابک سازی فرآیندها از مهمترین اهداف برگزاری مستمر رویداد سه‌شنبه‌های ریلی با طعم فناوری است .

  وی تاکید کرد : اهداف و رویکردهای مرکز پیشرفت جهادی راه آهن ، ما را با سرعت بیشتری به سوی هدف اصلی شرکت راه آهن که افزایش سهم راه آهن در حمل بار و مسافر کشور و افزایش سطح کیفیت خدمات به مسافران و مشتریان است ، سوق خواهد داد .
  مطالب مرتبط

  توزیع رایگان محمولات خرده بار ریلی در شهر تهران از میلاد حضرت علی (ع) تا مبعث پیامبر اکرم(ص)

  توزیع رایگان محمولات خرده بار ریلی در شهر تهران از میلاد حضرت علی (ع) تا مبعث پیامبر اکرم(ص)

  شرکت پیشتاز راه و شهر در فاصله عید میلاد امیرالمومنین علی (ع) تا مبعث پیامبر اکرم (ص) ، خرده بارهایی که از سراسر کشور توسط راه آهن ، به مقصد تهران ارسال شده است را در شهر تهران به صورت رایگان به گیرنده تحویل خواهد داد .

  |

  بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

  بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

  هیچ افزایشی در قیمت‌های بلیت قطار در ایام نوروز نداریم . ۹۵ درصد قاطارهای ما چهار ستاره و سه ستاره باکیفیت هستند و فقط ۵ درصد قطارهای ما پنج ستاره هستند که نرخ قطارهای پنج‌ستاره براساس مصوبه شورای عالی ترابری آزاد و طبق عرضه و تقاضا است .

  |

  ایجاد منافع اجتماعی ، اثرگذاری پنهان صنعت حمل و نقل ریلی است

  ایجاد منافع اجتماعی ، اثرگذاری پنهان صنعت حمل و نقل ریلی است

  توسعه راه آهن علاوه بر این که درآمد مستقیم برای راه آهن دارد ، به دلیل کاهش تلفات جاده ای ، آلایندگی کمتر زیست محیطی ، استهلاک کمتر جاده و کاهش مصرف سوخت ، منافع اجتماعی زیادی دارد و موجب کسب درآمد غیر مستقیم ، توسعه و آبادانی و ارزش افزوده برای کشور می شود و این نشان دهنده ...

  |

  تحقق بهره وری حداکثری امکانات و سرمایه های راه آهن با انجام اقدامات جهادی

  تحقق بهره وری حداکثری امکانات و سرمایه های راه آهن با انجام اقدامات جهادی

  در راه آهن تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی داریم اما نیروی کارآزموده بزرگترین سرمایه شرکت است . در نتیجه با جدیت و برنامه ریزی خوبی که برای نیروی انسانی در حال انجام است قصد داریم در تراز جدیدی قرار بگیریم .

  |

  نظرات کاربران