در حال بارگذاری ...
 • فعالیت ۶ هزار راننده در بخش حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان

  یکی از رسالت‌های راهداری نظارت بر عملکرد چهار هزار و ۷۰۰ راننده در بخش حمل و نقل کالا و یک هزار و ۳۵۰ راننده در بخش حمل و نقل مسافر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان با اشاره به فعالیت بالغ بر شش هزار راننده در حوزه حمل و نقل برون شهری استان گفت : تخلفات ۲۹ راننده طی ماه‌های اخیر بررسی شد .

  محمد عرفانی‌تبار در نشست کمیسیون ماده ۱۱ استانی رسیدگی به تخلفات حمل و نقل بیان کرد : ۲۹ مورد تخلفات رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در راه‌های برون شهری رسیدگی شده است .

  او از صدور احکام لازم برای برخورد با این رانندگان متخلف در سطح استان سمنان خبر داد و افزود : عمده تخلفات رسیدگی شده در بخش کالا شامل حمل بار بدون بارنامه ، دریافت کرایه اضافه ، عدم رعایت شئونات و قوانین حمل و نقلی است . عمده تخلفات رانندگان در بخش حمل و نقل مسافر شامل عدم رعایت سرعت مطمئنه ، عدم دریافت صورت وضعیت و عدم رعایت شئونات و قوانین حمل و نقلی بوده است .

  عرفانی تبار با بیان اینکه برخورد با رانندگان متخلف به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان حمل و نقل جاده‌ای برون شهری و اجرای دقیق قوانین و مقررات صورت می‌گیرد ، بیان داشت : یکی از رسالت‌های راهداری نظارت بر عملکرد چهار هزار و ۷۰۰ راننده در بخش حمل و نقل کالا و یک هزار و ۳۵۰ راننده در بخش حمل و نقل مسافر است .

  او همچنین از نظارت بر عملکرد شرکت‌های مسافربری و باربری نیز خبر داد و گفت : عمده تخلفات شرکت‌های حمل و نقل کالا شامل مغایرت مندرج بارنامه ، دریافت کمیسیون اضافی ، عدم رعایت مقررات در تهیه و تنظیم بارنامه و تخلفات شرکت‌های حمل و نقل مسافر شامل : برخوردهای نامناسب رانندگان ، عدم رعایت مقررات در صدور صورت وضعیت و … بوده که در کمیسیون به آنها رسیدگی می‌شود .
  مطالب مرتبط

  جابه‌جایی ۲۱ میلیون تن کالا از مازندران به سایر نقاط کشور در یازده ماه امسال

  جابه‌جایی ۲۱ میلیون تن کالا از مازندران به سایر نقاط کشور در یازده ماه امسال

  ۱۳۲ شرکت حمل و نقل و شعبات در سطح استان فعال بوده و این استان دارای ۷ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های حمل و نقل کالا و یک کانون انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های حمل و نقل کالا و یک کانون انجمن صنفی کارگری رانندگان و یک اتحادیه حمل بار و ۱۳ انجمن صنفی کارگری رانندگان وسائط نقلیه کالای ...

  |

  جابجایی ۲۰۵ میلیون تن بار توسط ناوگان باری جاده ای در استان آذربایجان شرقی

  جابجایی ۲۰/۵ میلیون تن بار توسط ناوگان باری جاده ای در استان آذربایجان شرقی

  در حال حاضر تعداد ناوگان باری سنگین دارای کارت هوشمند استان ۲۴۷۱۴ دستگاه , تعداد رانندگان باری دارای کارت هوشمند ۳۲۶۶۳ نفر و تعداد اتوبوس ناوگان حمل ونقل مسافری استان ۶۹۳ دستگاه است .

  |

  حمل مواد معدنی با تناژ غیر مجاز از مهم‌ترین علل تخریب راه های استان زنجان

  حمل مواد معدنی با تناژ غیر مجاز از مهم‌ترین علل تخریب راه های استان زنجان

  با توجه به رقم خسارت وارده و عدم تناسب آن با اعتبارات عمرانی جهت ساخت و نگهداری راه های استان ضروری است معادن استان در رعایت تناژ مجاز حمل مواد معدنی و همچنین مشارکت در ساخت و نگهداری راه های مورد استفاده خود اقدام کنند که البته در این خصوص همکاری های خوبی از برخی معادن صورت ...

  |

  نظرات کاربران