در حال بارگذاری ...
 • جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  بیشترین مسافر جابجا شده این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به ترتیب با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۶۸ مسافر به زاهدان ، ۱۸۷ هزار و ۶۶۳ مسافر به زابل و ۱۱۳ هزار و ۱۰۰ مسافر به سراوان اختصاص دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت : یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۱۱۱ نفر مسافر در ۹ ماهه نخست سال جاری در قالب ۱۷۱ هزار و ۳۱۲ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان در حوزه استحفاظی این اداره کل جابه‌جا شدند .

  ایوب کرد اظهار داشت : جابجایی مسافر در ۹ ماه سال جاری در استان نسبت به مشابه سال گذشته با ۲ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۶۱۷ مسافر و ۲۳۸ هزار و ۳۵۲ سفر کاهش ۳۷ درصدی در جابجایی مسافر و ۲۸ درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد . بیشترین مسافر جابجا شده این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به ترتیب با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۶۸ مسافر به زاهدان ، ۱۸۷ هزار و ۶۶۳ مسافر به زابل و ۱۱۳ هزار و ۱۰۰ مسافر به سراوان اختصاص دارد .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از پرداخت تسهیلات کرونا به رانندگان سواری ، اتوبوسی و مینی‌بوس برون شهری و شرکت‌های حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان خبر داد و افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ شرکت بخش حمل و نقل عمومی و ۲ هزار و ۵۳۰ راننده استان در سامانه کارا ثبت نام کردند که تاکنون به یک هزار و ۹۱ راننده فعال این بخش ۶۵ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال و به چهار شرکت با اشتغال‌زایی ۱۵ نفر ، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال پرداخت شده و  همچنان این روند ادامه دارد .

  وی با تاکید بر کاهش سفر شهروندان تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا گفت : این اداره کل همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی استان از همان روزهای نخست شیوع این ویروس تمام الزامات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی به شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافر استان اطلاع رسانی و نظارت های دوره‌ای در این زمینه توسط همکاران ما به طور مرتب در حال انجام است .

  وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر تعداد ۳ پایانه مسافری ، ۳ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها ، ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان ، ۲ هزار و ۵۹۰ راننده مسافری ، ۸۶۶ دستگاه ناوگان اتوبوسی ، یک هزار و ۳۵۹ دستگاه ناوگان مینی‌بوسی و ۷۳۳ دستگاه ناوگان سواری در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می‌دهند .
  مطالب مرتبط

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  برای اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان شرایط بهداشتی محیطی و فردی را ایجاد کردیم و به لطف خدا اکنون شاهد تکمیل برخی برنامه ها هستیم اما نمی‌شود از پیامدهای منفی شیوع کرونا بر برخی فعالیت‌ها غافل بود لذا امیدواریم این معضل از جهان ریشه کن شود تا بتوانیم در کشور عزیزمان و در ...

  |

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  علی‌رغم تمامی چالش‌ها و مشکلاتی که برای تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی به وجود آمده ، حتی لحظه‌ای از شبانه‌روز جریان تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز کشور نباید متوقف شود و آسودگی خاطر مردم را از این لحاظ باید کسب کرد .

  |

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  علاوه بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند ، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست .

  |

  الزامی شدن انجام مجدد تست کرونا در بدو ورود مسافران خارجی به کشور

  الزامی شدن انجام مجدد تست کرونا در بدو ورود مسافران خارجی به کشور

  چندین ماه است که ارائه گواهی سلامت معتبر پیش از انجام سفر الزامی بوده ؛ اما در اواخر دی ماه لزوم انجام تست مجدد برای مسافران از مبدا کشورهای اروپایی ابلاغ شد و بر اساس تصمیم جدید ، از این تاریخ این الزام برای همه مسافران از مبدا کلیه کشورهای خارجی وجود خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران