در حال بارگذاری ...
 • بررسی تحولات قره‌باغ بر وضعیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه

  وزارت امور خارجه از جنبه سیاسی به وزارت راه و شهرسازی ، کمک می کند تا بتواند شراکت و ائتلاف‌های چندجانبه حمل و نقلی را شکل داده و از این فرصت برای ارتقا کشور ، استفاده کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل تجاری‌سازی و تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی با اعلام بررسی تحولات قره‌باغ بر وضعیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه از در اولویت قرار گرفتن تکمیل پروژه‌های ترانزیتی ملی که کارکرد بین‌المللی دارند ، خبر داد .

  امین ترفع در خصوص نشست مشترک وزارت راه و شهرسازی با وزارت امورخارجه با موضوع بررسی تحولات قره‌باغ بر وضعیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه جهت بهره‌گیری از فرصت‌های ایجادشده برای کشور و اهداف آن نشست ، گفت : فرصت‌های ایجاد شده در کشور به ویژه در حوزه های حمل و نقلی و ترانزیتی و چگونگی استفاده از این فرصت‌ها در نشست مشترک مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت .

  مدیرکل تجاری‌سازی و تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌های تاثیرگذار از جمله بخش‌های حمل و نقلی وزارت راه و وزارت امور خارجه و دفتر توسعه تجارت ، موضوعات مرتبط را موشکفانه بررسی کردند ، افزود : در این نشست ، بر تکمیل و فعال کردن کریدور شمال - جنوب و کریدور خلیج فارس - دریای‌سیاه تاکید شد . این موارد از جمله مواردی هستند که در تحولات قره‌باغ می‌توان از آنها استفاده کرد .

  ترفع توضیح داد : تصمیم این است که بتوانیم با اتخاذ سیاست‌های هوشمندانه وزارت راه و شهرسازی ، شراکت‌های جدید چندجانبه را در منطقه تعریف و کریدورهایی که سابقه چندین ساله دارند را تکمیل کرده و آنها را وارد چرخه تجارت کنیم . وزارت راه و شهرسازی به ویژه در دو سال گذشته که موضوع دیپلماسی حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را تهیه کرده و نقشه آن را در دست تدوین دارد ، آن پروژه‌های اولویت‌داری که جنبه ملی داشته و در عین حال کارکرد بین المللی دارند و اتصال کشور را با کشورهای همسایه برقرار می کنند ، در اولویت قرار داده است . پروژه های حمل و نقلی اولویت دار در سطوح مختلف مطرح و تایید شده است تا در قالب بودجه ای به جریان افتاده و تکمیل شود .

  ترفع بر تعامل وزارت راه و شهرسازی و وزارت امور خارجه در ترانزیت تاکید کرد و گفت : وزارت امور خارجه از جنبه سیاسی به وزارت راه و شهرسازی ، کمک می کند تا بتواند شراکت و ائتلاف‌های چندجانبه حمل و نقلی را شکل داده و از این فرصت برای ارتقا کشور ، استفاده کند .

  گفتنی است ، نهمین جلسه از سلسله نشست‌های دیپلماسی حمل و نقل به منظور بررسی تاثیر تحولات قره‌باغ بر وضعیت حمل و نقل بین الملل و ترانزیت منطقه جهت بهره‌گیری از فرصت‌های ایجاد شده برای کشور ، ۱۷ دی ماه با حضور مدیرکل دفتر تجاری‌سازی و تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی و نمایندگانی از وزارت امورخارجه ، دفتر ترانزیت گمرک جمهوری اسلامی ایران ، دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران ، دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، تزانزیت و لجستیک و توافق‌نامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی ، بازرگانی خارجی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی، برگزار شد .
  مطالب مرتبط

  ضرورت تبدیل مزیت جغرافیایی ترانزیت ایران به مزیت رقابتی

  ضرورت تبدیل مزیت جغرافیایی ترانزیت ایران به مزیت رقابتی

  ما یک سری مسیر ترانزیت از شمال به جنوب و از شرق به غرب داریم که همسایگان ما هم دارند موازی این مسیر ترانزیتی ، کارهایی انجام می دهند . بسیاری از این مسیرها از سال‌ها قبل احداث شده‌اند . به خاطر داشته باشیم که همواره کشورها به دنبال منافع خودشان هستند و بنابراین ضروری است که ما ...

  |

  برگزاری ششمین نشست کارگروه شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور

  برگزاری ششمین نشست کارگروه شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی کشور

  برگزاری نشست‌های مستمر کارگروه فوق با تأکید بر تسریع در امور ساماندهی مبادی مجاز زمینی کشور با هماهنگی و هم‌افزایی کلیه سازمان‌ها ، بخش‌ها و دستگاه‌های عضو ، به ویژه با توجه به دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر واگذاری مسئولیت کلیه پایانه‌های مرزی کشور و هماهنگی دستگاه‌های ...

  |

  نظرات کاربران