در حال بارگذاری ...
 • ​کاهش ۱۰۰ درصدی تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار به دلیل شیوع ویروس کرونا

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت : بخاطر شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار ۱۰۰ درصد کاهش یافته است .

  کلیم الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی اظهار داشت : عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط با قوت درحال انجام است .

  عضو شورای اداری استان اردبیل از کاهش ۳۵ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار در ۹ ماه گذشته خبر داد و افزود : در مدت یاد شده ۲۱۸ هزار و ۳۳۳ تن کالای ایرانی از طریق این پایانه صادر شده است .

  وی با بیان اینکه از این میزان بیش از ۲۱۰ هزار تن کالا توسط ۹ هزار و ۲۰۸ دستگاه کامیون ایرانی و ۸ هزار تن کالا توسط ۳۹۴ دستگاه کامیون گرجی و سایر ملیت ها از مرز خارج شده است .

  وثوقی محصولات کشاورزی ، کاشی ، شیشه ، نمک ، سنگ ساختمانی ، پسته ، نئوپان ، خرما و پلی اتیلن را عمده کالاهای صادر شده ایرانی عنوان کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ، روسیه ، گرجستان و حوزه قفقاز را خاطرنشان کرد و گفت : در مدت یاد شده بیش از ۱۴۰ هزارتن کالا توسط ۶ هزار و ۶ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است .

  دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل افزایش ۲۲ درصدی ترانزیت خروجی را یادآور شد و تصریح کرد : آب معدنی ، سیمان ، ام دی اف ، گچ ، نئوپان ، بیسکویت ، برنج ، پروفیل ، نمک و انواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند . 
  مطالب مرتبط

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  در سال جاری ۵۶ پروژه در حوزه تعمیر و نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی در جنوب سیستان و بلوچستان توسط این اداره کل در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ۲۲ پروژه این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد شد .

  |

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  نظرات کاربران