در حال بارگذاری ...
 • واگذاری خدمات و پردازش مواد زائد کشتی های بندر امیرآباد به بخش خصوصی

  با این اقدام برابر مقررات کنوانسیون مارپل و مقررات ملی کلیه مواد زائد دریافتی از کشتی ها در داخل بندر پردازش و یا امحاء خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت : با هدف دریافت تمامی مواد زائد کشتی ها بر اساس الزامات ملی و بین المللی ، دریافت و خدمات پردازش مواد زائد کشتی های متردد به بندر امیرآباد و بنادر استان از طریق برگزاری مزایده و سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار خواهد شد .

  حبیب اله طالبی با اشاره به پیشگیری از ایجاد آلودگی توسط کشتی ها ، اظهار داشت : هم اکنون مواد زائد کشتی های متردد به بندر امیرآباد و آب های بنادر استان شامل مواد زائد نفتی ، فاظلاب و زباله کشتی ها در این بندر دریافت و به خارج از بندر منتقل می شود و در حال حاضر به دلیل نبود سیستم های خدمات پردازش با مشکل مواجه می باشیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته کلیه مقدمات لازم جهت برگزاری مزایده واگذاری این خدمات به بخش خصوصی از طریق سرمایه گذاری در حال انجام است .

  وی گفت : با این اقدام برابر مقررات کنوانسیون مارپل و مقررات ملی کلیه مواد زائد دریافتی از کشتی ها در داخل بندر پردازش و یا امحاء خواهد شد .

  معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد یکی از مقوله های مهم حفظ محیط زیست دریایی را مدیریت مناسب دریافت مواد زائد از کشتی ها و جلوگیری از نشر آن در دریا عنوان و تصریح کرد : تمام اتفاقات صورت گرفته در این حوزه  منطبق بر قوانین موجود و مربوط به جمع آوری و دفع مواد زائد ، است .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران