در حال بارگذاری ...
 • اجرای ۱۰۰ درصدی مصوبات شورای‌عالی هواپیمایی از سوی ایرلاین‌ها

  اکنون ادامه دستورالعمل مبنی پذیرش حداکثری ۶۰ درصدی مسافر در هواپیماها مشکلات فراوانی برای این ایرلاین‌ها ایجاد کرده است . استفاده از ظرفیت ۶۰ درصد هواپیما در هیچ کجای دنیا اعمال نشده است و شرکت‌هایی هم که حساسیت ویژه‌ای نسبت به کرونا داشته‌اند ، هیچکدام این محدودیت را اعمال نکرده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی کشور با اشاره به اجرای ۱۰۰ درصدی مصوبات شورایعالی هواپیمایی از سوی ایرلاین‌ها ، اظهار کرد که با وجود تمام مشکلات ، تاکنون نرخ بلیت افزایش پیدا نکرده است .

  مقصود اسعدی سامانی خواستار لغو دستورالعمل ستاد ملی کرونا در استفاده از ظرفیت ۶۰ درصد هواپیماهای داخلی شد و اظهار کرد : تاکنون شرکت‌های هواپیمایی به خاطر بیماری کرونا و متعاقب آن کاهش پروازها ، خسارت‌ بسیار زیادی  متحمل شدند . ایرلاین‌های کشور با وجود تمامی خسارت‌ها تا امروز سعی کردند که نسبت به مسئولیت اجتماعی خودشان در جابه‌جایی مسافران به درستی عمل کنند و به‌رغم تحریم‌ها و مشکلات ارزی ، همه پروازها را برقرار نگه دارند .

  اسعدی سامانی گفت : دستورالعمل ستاد ملی کرونا باعث شد تا شرکت‌های هواپیمایی که پیش از این دچار خسارت ناشی از کرونا بودند ، دچار زیان مضاعف شوند . اکنون بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی ، با مقایسه آبان امسال نسبت به آبان سال گذشته ، حدود ۴۹ درصد کاهش مسافر داشته‌اند که به این ترتیب مشخص می‌شود ، ظرفیت پذیرش مسافر در کشور به نصف کاهش داشته است . تاکنون هزینه‌های ثابت ایرلاین‌ها ، از جمله نیروی انسانی تعدیل نشده است و به رغم اینکه کاری برای آن‌ها وجود نداشته اما شرکت‌ها سعی داشته‌اند که نیروهای‌شان را ثابت نگه دارند و نیرویی اخراج نکنند .

  اسعدی سامانی تاکید کرد : اکنون ادامه دستورالعمل مبنی پذیرش حداکثری ۶۰ درصدی مسافر در هواپیماها مشکلات فراوانی برای این ایرلاین‌ها ایجاد کرده است . استفاده از ظرفیت ۶۰ درصد هواپیما در هیچ کجای دنیا اعمال نشده است و شرکت‌هایی هم که حساسیت ویژه‌ای نسبت به کرونا داشته‌اند ، هیچکدام این محدودیت را اعمال نکرده‌اند . ضمن اینکه مسافران قبل از سوار شدن در هواپیما ؛ در تاکسی یا مترو یا اتوبوس کنار هم می‌نشینند و قبل از ورود به فرودگاه و حتی بعد از آن نیز تب‌سنجی می شوند و همچنین در زمان پرواز هم، هواپیما از سیستم عالی تهویه استفاده می‌کند ؛ بنابراین احتمال ابتلا به کرونا در هواپیما بسیار پایین است .

  اسعدی سامانی گفت : امیدواریم که ستاد ملی کرونا نسبت به لغو دستور العمل استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما هر چه زودتر عمل کند . با وجود همه مشکلات ، تاکنون شرکت‌های هواپیمایی به تمامی مصوبه شورای عالی هواپیمایی به طور ۱۰۰ درصد عمل کردند، به طوری‌که به‌رغم تمامی مشکلات ، بلیت هواپیما به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است .
  مطالب مرتبط

  توافق شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر عدم افزایش نرخ بلیت در ایام نوروز

  توافق شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر عدم افزایش نرخ بلیت در ایام نوروز

  شرکت‌های هواپیمایی همچنان پیگیر مسائلی همچون حذف عوارض مضاعف از مجلس شورای اسلامی هستند و این امیدواری وجود دارد که با حمایت از این شرکت‌ها ، شاهد افزایش کیفیت خدمات‌رسانی به مسافران در صنعت هوایی باشیم .

  |

  کشف تست کرونای جعلی در فرودگاه از مسافران خارجی

  کشف تست کرونای جعلی در فرودگاه از مسافران خارجی

  مطابق پروتکل‌های بهداشتی مسافران باید تست منفی به همراه داشته باشند و به همین منظور وزارت بهداشت این بخش را کنترل می‌کند و اکنون در فرودگاه‌ها و پایانه‌ها ، بهداشت مرزی مستقر هستند و بر اجرای پروتکل‌ها نظارت می‌کنند .

  |

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  برای اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان شرایط بهداشتی محیطی و فردی را ایجاد کردیم و به لطف خدا اکنون شاهد تکمیل برخی برنامه ها هستیم اما نمی‌شود از پیامدهای منفی شیوع کرونا بر برخی فعالیت‌ها غافل بود لذا امیدواریم این معضل از جهان ریشه کن شود تا بتوانیم در کشور عزیزمان و در ...

  |

  تأکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی و ادامه این روند در حوزه هوایی

  تأکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی و ادامه این روند در حوزه هوایی

  همه ایرلاین‌ها باید نسبت به بحث ایمنی بسیار حساس باشند . در بحث ایمنی هواپیما مطلقاً نباید ریسک شود . به‌منظور توسعه زنجیره تامین ملی در بخش هوایی ، ضرورت دارد تا شرکت‌های هواپیمایی از ظرفیت شرکت‌های داخلی به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند .

  |

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  علی‌رغم تمامی چالش‌ها و مشکلاتی که برای تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی به وجود آمده ، حتی لحظه‌ای از شبانه‌روز جریان تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز کشور نباید متوقف شود و آسودگی خاطر مردم را از این لحاظ باید کسب کرد .

  |

  نظرات کاربران