در حال بارگذاری ...
 • ضرورت درک متقابل میان شرکت فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی در شرایط کرونا

  ۱۵ درصد درآمد شرکت از ارایه خدمات به شرکت های هواپیمایی داخلی اخذ می شود و مابقی از پروازهای عبوری ، اماکن و ارایه سرویس‌های هوانوردی در فرودگاه های غیر مالکیتی تامین می شود که این درآمد ها نیز به دلیل بحران کرونا شدیدا کاهش یافته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت : با توجه به تاثیر بحران کرونا بر صنعت هوانوردی باید در این شرایط درک متقابل و تفاهم بیشتری میان شرکت فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وجود داشته باشد .

  سیاوش امیرمکری در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره شرکت و نیز هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی ، با بیان اینکه اعضای جدید هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی افرادی باتجربه و سابقه مفید مدیریتی و اجرایی در صنعت هوانوردی هستند ، گفت : شرکت‌های هواپیمایی مهمترین شرکای کسب و کار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران هستند و تلاش داریم که بتوانیم در شرایط ویژه بحران کرونا با همفکری و درک متقابل مشکلات آنها را برطرف کنیم .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به ارایه توضیحاتی درباره مشکلاتی از جمله الزام ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها در مسافرگیری برای ایرلاین‌ها ، دریافت هزینه های خدمات فرودگاهی و هوانوردی ، نرخ گذاری اماکن فرودگاهی ، هزینه رادیوترانک ها و انحصاری بودن اینترنت پرداخت و نیز عنوان کرد : ۱۵ درصد درآمد شرکت از ارایه خدمات به شرکت های هواپیمایی داخلی اخذ می شود و مابقی از پروازهای عبوری ، اماکن و ارایه سرویس‌های هوانوردی در فرودگاه های غیر مالکیتی تامین می شود که این درآمد ها نیز به دلیل بحران کرونا شدیدا کاهش یافته است .

  وی همچنین آمادگی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را برای ارایه تخفیف برای هزینه پارکینگ هواپیماهای زمین گیر در صورت تایید سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  لازم به ذکر است ، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکت های هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که ...

  |

  شرکت‌های هواپیمایی در نوروز ۱۴۰۰ اجازه ابطال پرواز ندارند

  شرکت‌های هواپیمایی در نوروز ۱۴۰۰ اجازه ابطال پرواز ندارند

  سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها در مورد پروازهای نوروزی تابعه ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا هستند . بیش از ۹۵ درصد شرکت‌های هواپیمایی موضوع ۶۰ درصد ظرفیت و فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها را رعایت می‌کنند .

  |

  ضرورت ارائه تست کرونای منفی سه برگه در فرودگاه‌ها از سوی مسافران خارجی

  ضرورت ارائه تست کرونای منفی سه برگه در فرودگاه‌ها از سوی مسافران خارجی

  به تازگی مطابق تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت به امضا رسیده ، به‌ منظور جلوگیری از ارائه تست جعلی کرونا و مطابق توافق بین این دو وزارتخانه ، مقرر شد تا مسافران از آزمایشگاه‌هایی که مورد تائید وزارت بهداشت در کشورهای خارجی است ، تست کرونا را برای ورود ...

  |

  نظرات کاربران