در حال بارگذاری ...
 • ضرورت درک متقابل میان شرکت فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی در شرایط کرونا

  ۱۵ درصد درآمد شرکت از ارایه خدمات به شرکت های هواپیمایی داخلی اخذ می شود و مابقی از پروازهای عبوری ، اماکن و ارایه سرویس‌های هوانوردی در فرودگاه های غیر مالکیتی تامین می شود که این درآمد ها نیز به دلیل بحران کرونا شدیدا کاهش یافته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت : با توجه به تاثیر بحران کرونا بر صنعت هوانوردی باید در این شرایط درک متقابل و تفاهم بیشتری میان شرکت فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وجود داشته باشد .

  سیاوش امیرمکری در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره شرکت و نیز هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی ، با بیان اینکه اعضای جدید هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی افرادی باتجربه و سابقه مفید مدیریتی و اجرایی در صنعت هوانوردی هستند ، گفت : شرکت‌های هواپیمایی مهمترین شرکای کسب و کار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران هستند و تلاش داریم که بتوانیم در شرایط ویژه بحران کرونا با همفکری و درک متقابل مشکلات آنها را برطرف کنیم .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به ارایه توضیحاتی درباره مشکلاتی از جمله الزام ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها در مسافرگیری برای ایرلاین‌ها ، دریافت هزینه های خدمات فرودگاهی و هوانوردی ، نرخ گذاری اماکن فرودگاهی ، هزینه رادیوترانک ها و انحصاری بودن اینترنت پرداخت و نیز عنوان کرد : ۱۵ درصد درآمد شرکت از ارایه خدمات به شرکت های هواپیمایی داخلی اخذ می شود و مابقی از پروازهای عبوری ، اماکن و ارایه سرویس‌های هوانوردی در فرودگاه های غیر مالکیتی تامین می شود که این درآمد ها نیز به دلیل بحران کرونا شدیدا کاهش یافته است .

  وی همچنین آمادگی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را برای ارایه تخفیف برای هزینه پارکینگ هواپیماهای زمین گیر در صورت تایید سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  رعایت نکردن محدودیت ۶۰ درصدی در پرواز آبادان - مشهد شرکت قشم ایر

  رعایت نکردن محدودیت ۶۰ درصدی در پرواز آبادان - مشهد شرکت قشم ایر

  در این پرواز ، به علت نقص فنی از هواپیمای جایگزین استفاده شده و با توجه به تغییر هواپیما از ایرباس A۳۲۰ به Rj ۸۵ ، که ظرفیت پذیرش مسافر کمتری دارد ، تعداد مسافران در هواپیمای جایگزین از حد نصاب تعیین شده فراتر رفته . با این حال پرواز همچنان ۱۵ صندلی خالی داشته است .

  |

  ابلاغ لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس‌های گردشگری کشور

  ابلاغ لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس‌های گردشگری کشور

  روز گذشته لغو تمام تورهای گردشگری به مقصد کشور ترکیه اعلام شد و آژانس‌های گردشگری موظف شدند هزینه تورهای فروخته شده را به مردم بازگردانند . این تصمیم پیرو مصوبه پیشین ستاد ملی کنترل بیماری کرونا گرفته شد ، مصوبه‌ای که بنا بر آن بازپرداخت هزینه خرید بلیت به مسافران بدون جریمه ...

  |

  نظرات کاربران