در حال بارگذاری ...
 • ایرلاین ها تا تعطیلی کامل فاصله ای ندارند

  رعایت محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی که از سوی ستاد کرونا به شرکت های هواپیمایی تحمیل شده است ، شرایط را برای ایرلاین ها سخت تر از قبل کرده است . به همین دلیل طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار لغو این محدودیت شده ایم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی ایران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی ایرلاین های داخلی گفت : اگر در محدودیت های ایجاد شده برای شرکت های هواپیمایی و قوانین مخل کسب و کار صنعت حمل و نقل هوایی تجدید نظر فوری صورت نگیرد ، شاهد ورشکستگی و تعطیلی برخی از شرکت های هواپیمایی خواهیم بود .

  یونس دقیق کیا افزود : شرکت های هواپیمایی از ابتدای شیوع بیماری کرونا ، علیرغم فشار اقتصادی بسیار سنگین و کاهش مسافرین پروازها از تعدیل نیروهای خود اجتناب کرده وتلاش کرده اند همراه سایر دستگاههای خدمت رسان به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند . این در حالی است که حمل و نقل هوایی بیشترین آسیب را در این میان دیده است . بنابراین شایسته نیست تا بر خلاف قوانین بین الملل واعمال محدودیت های غیر ضرور متحمل ضرر بیشتری شوند .

  دقیق کیا با پافشاری بر این اصل که شرکت های هواپیمایی همواره ایمنی پرواز را از هر جنبه سرلوحه کار خود قرار می دهند ، گفت : رعایت محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی که از سوی ستاد کرونا به شرکت های هواپیمایی تحمیل شده است ، شرایط را برای ایرلاین ها سخت تر از قبل کرده است . به همین دلیل طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار لغو این محدودیت شده ایم .

  لازم به ذکر است که شرکت های هواپیمایی داخلی در شش ماهه گذشته ۴۳ درصد از مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد از مسافران پروازهای بین المللی خود را از دست داده اند و در آبان ماه جاری با اعمال محدودیت ٦٠درصد نسبت به آبان سال ٩٨ بیش از ٤٩ درصد کاهش مسافر داشته اند . این کاهش در حالی ادامه دارد که تمامی هزینه های ثابت شرکتها وجود دارد و بر اساس دستورالعمل های جهانی صادره از ایکائو و یاتا ، هیچ یک از ایرلاین ها مجبور به کاهش ظرفیت خود نیستند و سیستم تهویه هوا در هواپیما تامین کننده ایمنی می باشد و استفاده از ماسک در طول پرواز تنها توصیه برای ایمنی بیشتر مسافرین پروازها است .
  مطالب مرتبط

  توافق شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر عدم افزایش نرخ بلیت در ایام نوروز

  توافق شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر عدم افزایش نرخ بلیت در ایام نوروز

  شرکت‌های هواپیمایی همچنان پیگیر مسائلی همچون حذف عوارض مضاعف از مجلس شورای اسلامی هستند و این امیدواری وجود دارد که با حمایت از این شرکت‌ها ، شاهد افزایش کیفیت خدمات‌رسانی به مسافران در صنعت هوایی باشیم .

  |

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  برای اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان شرایط بهداشتی محیطی و فردی را ایجاد کردیم و به لطف خدا اکنون شاهد تکمیل برخی برنامه ها هستیم اما نمی‌شود از پیامدهای منفی شیوع کرونا بر برخی فعالیت‌ها غافل بود لذا امیدواریم این معضل از جهان ریشه کن شود تا بتوانیم در کشور عزیزمان و در ...

  |

  تأکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی و ادامه این روند در حوزه هوایی

  تأکید وزیر راه و شهرسازی بر اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی و ادامه این روند در حوزه هوایی

  همه ایرلاین‌ها باید نسبت به بحث ایمنی بسیار حساس باشند . در بحث ایمنی هواپیما مطلقاً نباید ریسک شود . به‌منظور توسعه زنجیره تامین ملی در بخش هوایی ، ضرورت دارد تا شرکت‌های هواپیمایی از ظرفیت شرکت‌های داخلی به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند .

  |

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  علی‌رغم تمامی چالش‌ها و مشکلاتی که برای تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی به وجود آمده ، حتی لحظه‌ای از شبانه‌روز جریان تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز کشور نباید متوقف شود و آسودگی خاطر مردم را از این لحاظ باید کسب کرد .

  |

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  علاوه بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند ، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست .

  |

  نظرات کاربران