در حال بارگذاری ...
 • نبود مسافر ، هواپیماهای کشور را زمین‌گیر کرد

  در ۶ ماهه اول امسال بیش از ۴۳ درصد مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و بسیاری از هواپیماها به دلیل عدم وجود مسافر زمین‌گیر شدند . در این شرایط اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها هم بر فشار اقتصادی به ایرلاین ها افزوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد که ایرلاین‌ها خواستار حذف محدودیت ٦٠ درصدی در پروازهای داخلی هستند تا ضرر و زیان صنعت هوایی تا حدودی کاهش یابد .

  مقصود اسعدی سامانی گفت : «یاتا» اعلام کرده است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا و با جابجایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مسافر تنها ۴۴ مورد ابتلا به کرونا در پروازها گزارش شده است یعنی در هر ۲۷ میلیون نفر یک مسافر ؛ بر این اساس امکان حذف مصوبه ستاد مبارزه با کرونا وجود خواهد داشت بدون اینکه تهدیدی برای سلامت مسافران باشد . بر این اساس انتظار ما لغو این محدودیت است تا جابجایی مسافر برای ایرلاین ها صرفه اقتصادی داشته باشد و در عین حال امکان تعدیل قیمت ها هم مشروط به مذاکرات جدید وجود دارد .

  دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه صنعت حمل و نقل کشور بعد از شیوع کرونا آسیب شدیدی دید و متحمل خسارت شده است ، گفت : در ۶ ماهه اول امسال بیش از ۴۳ درصد مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و بسیاری از هواپیماها به دلیل عدم وجود مسافر زمین‌گیر شدند . در این شرایط اعمال محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها هم بر فشار اقتصادی به ایرلاین ها افزوده است .

  وی ادامه داد : تحقیقات علمی و دانشگاهی شرکت‌های سازنده هواپیما و یاتا (انجمن بین المللی شرکت‌های هواپیمایی) بر روی سیستم تهویه هوا در کابین هواپیما و نوع چینش صندلی ، حاکی از احتمال بسیار اندک ابتلاء مسافران در هواپیما است . هم اکنون همه مسافران در ورودی ترمینال ها مورد تب سنجی قرار می گیرند و قبل از صدور بلیت با سامانه بانک اطلاعاتی مبتلا به کرونا در وزارت بهداشت کنترل می شوند ، این قوانین امکان حضور بیمار مبتلا به کرونا در پرواز را کاهش داده است .

  گفتنی است در پی درخواست وزارت بهداشت از اول آبان‌ماه، شرکت های هواپیمایی موظف به رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی در پروازها شدند .
  مطالب مرتبط

  ارایه خدمات با کیفیت به پروازهای نوروزی فرودگاه مهرآباد همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

  ارایه خدمات با کیفیت به پروازهای نوروزی فرودگاه مهرآباد همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

  باید شرکت‌های هواپیمایی برنامه پروازهای نوروزی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ارایه دهند و برای انجام بهترین خدمات با کمترین میزان تاخیر پروازی و ایستایی مسافران برنامه‌ریزی و تلاش کنند .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  ابلاغ دستورالعمل به روز شده پذیرش مسافران بین المللی هوایی و دریایی در شرایط شیوع کرونا

  ابلاغ دستورالعمل به روز شده پذیرش مسافران بین المللی هوایی و دریایی در شرایط شیوع کرونا

  بر اساس این دستورالعمل تمامی مسافران بالای ۸ سال که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند ، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی PCR منفی با اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت هستند و این آزمایش‌ها که در مبدا و مقصد باید ارائه شود ، می‌بایست از سوی آزمایشگاه‌های مورد تایید مرجع بهداشتی رسمی ...

  |

  کاهش ۸۰ درصدی درآمد شرکت فرودگاه ها به دلیل شیوع کرونا

  کاهش ۸۰ درصدی درآمد شرکت فرودگاه ها به دلیل شیوع کرونا

  هم اکنون موضوع سلامت سفرهای هوایی به لحاظ رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فرایند اعزام و پذیرش مسافران رتبه برتر را در کشور دارد . انتظار می‌رود با ریشه‌کن شدن شدن کرونا پروازها در سراسر کشور و فرودگاه سمنان رونق بگیرد .

  |

  نظرات کاربران