در حال بارگذاری ...
 • دریا و بندر ؛ محلی مناسب برای تعامل بخش خصوصی و دولت

  مشکلات در حوزه های مختلف حتی بخش بندری و دریایی را نبایستی صرفا به دولت و حاکمیت مرتبط دانست ، بلکه در برخی موارد ضعف از بخش خصوصی است که نتوانسته آنچنان که باید و شاید قدرتمند ظاهر شود و امکانات را به خوبی جذب کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه اعمال تحریم ها شرایط سختی را برای سازمان بنادر و دریانوردی به وجود آورده است ، گفت : ضرورت دارد در حوزه دریایی و بندری با دنیا تعامل داشته باشیم .

  افشین کلاهی با اشاره به اینکه تعامل بخش خصوصی و مجموعه های اقتصادی به ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در اقتصاد ایران بسیار اثرگذار است ، اظهار داشت : واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی در تمامی حوزه های اقتصادی بایستی روی ریل اصلی خود قرار گیرد و فعالان اقتصادی بتوانند از این پنجره فرصت به خوبی استفاده کرده و اقتصاد پویاتری را برای کشور به ارمغان آورند . مشکلات در حوزه های مختلف حتی بخش بندری و دریایی را نبایستی صرفا به دولت و حاکمیت مرتبط دانست ، بلکه در برخی موارد ضعف از بخش خصوصی است که نتوانسته آنچنان که باید و شاید قدرتمند ظاهر شود و امکانات را به خوبی جذب کند .

  رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی است ، خاطرنشان کرد : فرصت بسیار خوبی در حوزه دریایی و بندری برای بخش خصوصی وجود دارد و با توجه به اینکه پروژه های این حوزه بزرگ هستند ضرورت دارد، بخش خصوصی برای تحقق آن ها قدرتمند ظاهر شود .

  وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند به خوبی فناوری و نوآوری را حوزه دریایی و بندری منتقل کنند ، گفت : این اتفاق برای اقتصاد ایران نوید بخش است چرا که می توان به خوبی از ظرفیت بخش خصوصی در بخش کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری بهره برد .

  کلاهی بر لزوم تشکیل میز مشترک بین بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد و گفت : این اتفاق موجب خواهد شد تا توانایی های بخش خصوصی ارائه، خواسته های دو طرف عنوان و به فهم مشترکی از سوی بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی رسید . در شرایط فعلی انتظار رونق بیشتر حوزه دریایی و بندری اشتباه است چراکه تحریم ها شرایط بسیار سختی را رقم زده است .

  رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران افزود : ضروری است در حوزه دریایی و بندری با دنیا تعامل داشته باشیم چرا که این مسئله موجب خواهد شد تا شاهد رونق در این بخش باشیم و همچنین پای سرمایه گذاران خارجی به کشور باز خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  ظرفیت بنادر در نیمه سال آینده از ۲۸۵ میلیون تن عبور خواهد کرد

  ظرفیت بنادر در نیمه سال آینده از ۲۸۵ میلیون تن عبور خواهد کرد

  بندر شهید رجایی و بندر امام خمینی (ره) به ‌عنوان پایلوت ، در اجرای برنامه جدید نظام حمل‌ونقل وارد شده‌اند ، این برنامه در حال تسری یافتن به بنادر دیگر است ، نظام جدید حمل‌ونقل تا پایان دولت در همه بنادر اجرا می‌شود .

  |

  تسهیل فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی با رفع تحریم‌ها

  تسهیل فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی با رفع تحریم‌ها

  بخش خصوصی بسیار علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه بندری و دریایی است و علت آن ، بازار مناسب است ؛ قطعا با حل مشکلات موجود فعالیت ها روند مطلوبی پیدا می کند . تفاوت سرمایه گذاری در حوزه دریایی و بندری با سایر بازارهای مالی ، اشتغال آفرینی و رونق تولید است و در عین حال توسعه منطقه ای ...

  |

  نظرات کاربران