در حال بارگذاری ...
 • اتصال ریلی چهارمحال و بختیاری به راه‌آهن سراسری در سال ۱۴۰۰

  با پیگیری های مداوم رئیس سازمان برنامه و بودجه و تامین اعتبار مناسب این پروژه در سال جاری و پیش بینی اعتبار لازم در بودجه سال آینده و همچنین با روند خوب پیشرفت راه آهن استان ، امیدواریم سال آینده شاهد بهره برداری از این زیرساخت مهم استانی باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس قول وزیر راه و شهرسازی در جلسه با مدیران ارشد استان ، اتصال ریلی این استان به راه آهن سراسری در سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود .

  حسینعلی مقصودی اظهار داشت : در جلسه با مدیران ارشد استان که استاندار ، مجمع نمایندگان استان ، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای حضور داشتند ؛ زیرساخت های ارتباطی و جاده ای به عنوان مهمترین موضوع مطرح شد . بر این اساس و با قول وزیر راه و شهرسازی ، راه آهن استان به عنوان مهمترین زیرساخت ارتباطی و اصلی ترین مطالبه مردم استان در سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری می رسد .

  وی ادامه داد : با پیگیری های مداوم رئیس سازمان برنامه و بودجه و تامین اعتبار مناسب این پروژه در سال جاری و پیش بینی اعتبار لازم در بودجه سال آینده و همچنین با روند خوب پیشرفت راه آهن استان ، امیدواریم سال آینده شاهد بهره برداری از این زیرساخت مهم استانی باشیم .

  مدیرکل راه و شهرسازی همچنین از اتصال کریدور ریلی شمال به جنوب کشور از طریق خط راه آهن استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد : چون مطالعات این خط ریلی از سال های گذشته انجام شده ، مقدمات ادامه این مسیر به جنوب کشور از طریق ایستگاه شهر سفیددشت نیز انجام شود .

  وی به طرح مسأله بزرگراه شهرکرد ـ خوزستان و تکمیل چهارخطه های استان در این جلسه نیز اشاره کرد و گفت: با تأکید وزیر راه و شهرسازی ، تکمیل ۴ خطه شهرکرد ـ بروجن ـ لردگان و ۴ خطه بروجن ـ مبارکه تا سال آینده انجام می گیرد.

  مقصودی با اشاره به مشکل پروازهای فرودگاه شهرکرد نیز گفت : در این نشست دلایل توقف پروازهای این فرودگاه بررسی و مقرر باشد با کار کارشناسی در خصوص مشکلات فرودگاه و بررسی توسعه آن، افزایش پروازها در دستور کار قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  آزادراه غدیر بخش بزرگی از جاده ابریشم آزادراهی کشور

  آزادراه غدیر بخش بزرگی از جاده ابریشم آزادراهی کشور

  آزادراه غدیر که عملیات اجرایی آن با ارزش فعلی حدود هفت هزار میلیارد تومان در اسفند ۹۴ آغاز شد تماما در طول یک دولت انجام شده است و سالانه ۲۰ درصد پیشرفت داشته است که رکوردی در انجام پروژه‌های زیرساختی و یک رکورد در تاریخ وزارت راه و شهرسازی به شمار می رود .

  |

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  قرارگاه خاتم کماکان در بندر چابهار مستقر است و این آمادگی را دارد ، تجهیزات هم آنجا مستقر دارد و ما از آن منظر که فرصت از دست نرود تا مهمترین قطب صنعتی و تجاری رشد کند ، سعی می‌کنیم به سرعت برای توسعه فاز دو عمل کنیم .

  |

  امکان خاتمه مشکلات هما با یک اقدام ملی و حرکت جهادی

  امکان خاتمه مشکلات هما با یک اقدام ملی و حرکت جهادی

  تاکنون وزیر راه و شهرسازی با تمام قدرت و توان از هما دفاع کرده است و تلاش کرده تا مشکلات این شرکت را برطرف کند ؛ اما همانگونه که می‌دانیم وزیر نیز تا حدودی اختیارات دارد و نمی‌توان حل تمامی مسایل را از سوی ایشان انتظار داشت .

  |

  نظرات کاربران